Notowania

pożary
28.07.2012 15:18

Pożary na Maderze. Podpalacz złapany

Policja na Maderze aresztowała mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie kilku pożarów, które przyniosły wyspie ogromne straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/Robin Townsend)

Miał być strażakiem, został podpalaczem. Policja na Maderze aresztowała mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie kilku pożarów, które przyniosły wyspie ogromne straty.

Według śledczych, 37-letni Portugalczyk umyślnie podłożył ogień co najmniej kilkukrotnie, między innymi w marcu oraz w lipcu. Pożary, które wybuchły w różnych miejscach Madery kilkanaście dni temu strawiły około 2,5 tys. hektarów. Spłonęły między innymi budynki mieszkalne, zginęły setki zwierząt, trzeba było ewakuować wielu mieszkańców, strażacy walczyli z ogniem przez kilka dni, a wśród miejscowej ludności wybuchła panika.

Niewykluczone, że zatrzymany mężczyzna przyczynił się także do innych pożarów, bowiem tylko od początku roku wybuchło ich na Maderze aż 400.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że zanim podejrzany został piromanem, chciał walczyć z ogniem. Dziesięć lat temu zdawał do szkoły pożarniczej, ale oblał egzamin wstępny. To już drugi podejrzany schwytany w tym miesiącu na Maderze.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny bilans walki z pożarami w Portugalii Funkcjonariuszka straży pożarnej zginęła, a sześciu strażaków odniosło obrażenia podczas walki z pożarami w Portugalii.
Groźne pożary. Ewakuowali setki ludzi Najgorsza sytuacja jest na wschodzie w okolicach miejscowości San Teodoro i innych nadmorskich kurortów.
Silne burze! Pożary, zalane drogi i piwnice Połamane drzewa, zalane piwnice i drogi - to efekt intensywnych burz, które nocą przeszły przez Polskę.
Tagi: pożary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz