Notowania

vaclav klaus
07.03.2013 19:52

Pożegnanie Vaclava Klausa. Bez incydentów

W Czechach, z ironią i humorem pożegnali odchodzącego z urzędu prezydenta Vaclava Klausa członkowie inicjatyw obywatelskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

W Czechach, z ironią i humorem pożegnali odchodzącego z urzędu prezydenta Vaclava Klausa członkowie inicjatyw obywatelskich. Zrobili to w kilku większych miastach Czech.

Na Hradczanach krytycy prezydenta Klausa składali pod jego podobizną setki narcyzów, które miały symbolizować jedną z cech jego charakteru. Później w pochodzie ponieśli jego kukłę na Most Karola i jak Marzannę utopili ją w Wełtawie.

- _ Prezydent Klaus nie jest naszym nieprzyjacielem _ - powiedział Vaclav Niemec, organizator happeningu i dodał: _ To, co zaprezentował Vaclav Klaus w czeskiej polityce, nie było normalne. Bronił związanych z korupcją. Objął ich abolicją. To bardzo szkodziło czeskiej demokracji. Szkodziło państwu prawa _.

Nie tylko w Pradze, ale także w Brnie i kilku innych miastach zorganizowano podobne happeningi. Brało w nich udział od kilkuset do kilkudziesięciu osób. Nie zanotowano żadnych incydentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Był nacjonalistą, nie lubił Unii. Odchodzi Szkodził swoim nacjonalizmem i negacją współpracy z Unią Europejską. Cieszę się, że jego czas na urzędzie dobiega końca - mówi polityk opozycji.
To już piąta nieudana próba obalenia rządu Spór wywołało podpisanie się przez premiera pod kontrowersyjną amnestią, ogłoszoną przez prezydenta Vaclava Klausa.
Wyjątkowa kampania wyborcza. Bez kłótni? Prezydent Klaus ocenił wynik pierwszej rundy głosowania jako katastrofę prawicowców.
Tagi: vaclav klaus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz