Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poznań - Nieuchronna prywatyzacja MPGM

0
Podziel się:

Jeszcze nie wiadomo kiedy i na jakich warunkach, ale na pewno MPGM zostanie sprywatyzowane. Pracownicy, obawiając się o swoją przyszłość, nie kryją oburzenia.

Poznań - Nieuchronna prywatyzacja MPGM

Choć Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej istnieje od 1976 roku, przynosząc miastu zysk, to od 11 lat działa nie do końca zgodnie z prawem. Od powołania Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych to on realizuje zadania gminy dotyczące mieszkalnictwa i nieruchomości. MPGM świadczy zaś takie usługi, jak na wolnym rynku wiele innych firm. Po ubiegłorocznej kontroli NIK postanowiono sprzedać spółkę. 10 mln zł, które miałoby wpłynąć do budżetu miasta z tego tytułu już "zagospodarowano". Trwają dyskusje jak MPGM sprzedać, by osiągnąć jak najwyższą cenę. Wartość spółki, po jej analizie przez firmę z Wrocławia, zna w Poznaniu 5 osób. Ale pieniądze to tylko jeden aspekt. Czytaj także: Wrocławianie doradzą w sprzedaży MPGM - Nie wiemy nic o planowanej prywatyzacji spółki - mówił w piątek radnym Roman Skrzypczak z NSZZ Solidarność przy MPGM. Zarząd firmy poinformował pracowników o tym, że będzie prywatyzacja. I tyle. Nic więcej przekazać nie mógł, bo szczegółów nikt nie zna. Orientują się w nich radni,
którzy mogli wiedzę pogłębić, dzięki prezentacji Beaty Kocięckiej, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego UMP. - Po kilkudziesięciu latach pracy miasto chce nas sprzedać, traktując firmę jak towar, sprowadzając do postaci świadczonej usługi. Zapomniano, że pracuje w niej około 280 osób, ze stażem pracy od 3 do 40 lat, z doświadczeniem, z licencjami zarządcy, a wśród nich ludzie po 40. roku życia, którzy nie są w stanie w obecnej sytuacji znaleźć pracy - mówiła Barbara Zagawa z Rady Pracowników. Radni byli oburzeni, że nie pomyślano o zabezpieczeniu interesów załogi MPGM. - Nikt nie mówi, że jesteście niepotrzebni - broniła się dyrektor Kocięcka, która ustaliła, że spotka się z pracownikami firmy, bo pewne warunki można zawrzeć w umowie między miastem a inwestorem.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)