Notowania

wiadomości
13.02.2011 12:03

Poznań - Zwiększą liczbę punktów sprzedaży biletów MPK

Co najmniej sześćset biletów na przejazdy poznańską komunikacją miejską sprzedaje się co miesiąc w kasach na dworcach kolejowych aglomeracji poznańskiej. Żeby ułatwić pasażerom podróżowanie, spółka Przewozy Regionalne oraz Zarząd Transportu Miejskiego zwiększą liczbę punktów sprzedaży biletów na tramwaje i autobusy.

Podziel się
Dodaj komentarz

- W najbliższym czasie uruchomimy sprzedaż biletów na stacjach: Mosina, Biskupice Wielkopolskie, Buk, Czempiń, Dopiewo, Grodzisk, Iłowiec, Kostrzyn i Murowana Goślina - mówi Tomasz Andrzejewski rzecznik prasowy Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Łatwiejszy dostęp do biletów autobusowych oraz tramwajowych będą też wkrótce mieli podróżni dojeżdżający do Poznania z Nekli, Obornik Miasta, Oborzysk Starych, Paczkowa, Palędzia, Pamiątkowa, a także Pobiedzisk Letniska, Przysieki Starej, Puszczykowa, Rogoźna, Skoków, Solca, Strykowa, Strzałkowa, Szamotuł, Wągrowca, Wronek oraz Zbąszynka. - W naszych kasach można zakupić bilety jednorazowe, czasowe oraz przystankowe, zarówno normalne, jak i ulgowe - wyjaśnia Andrzejewski. W wymienionych miejscowościach będzie też można od teraz kupić bilety kolejowe do stacji położonych w promieniu 50 km od Poznania, czyli poszerzonej aglomeracji poznańskiej. Taka forma sprzedaży biletów jest pierwszym etapem wprowadzania wspólnego biletu na przejazdy po Poznaniu i
okolicach. Jak się jednak okazało, są i takie miejscowości, w których nie ma żadnego zainteresowania biletami poznańskiej komunikacji. Jest tak na stacjach w Koninie, Słupcy, Kaliszu i Rawiczu. Mieszkańcy przynajmniej dwóch ostatnich miejscowości bardziej zainteresowani są wyjazdami do Wrocławia niż Poznania. Oprócz nowych kas biletowych na dworcach w Poznaniu i okolicach Poznania spółka Przewozy Regionalne zainstalowała automaty ułatwiające zakup biletów kolejowych. Zaś w piątki, kiedy na dworcu jest najwięcej podróżnych, bilety ułatwiają nabywać, wyjaśniając, jak działa automat, "opiekunowie pasażerów". Są to osoby z identyfikatorem, a także w kamizelkach i w krawatach w barwach i z logo spółki "Przewozy Regionalne". Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz