Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
węgry
27.03.2012 15:22

Praca doktorska prezydenta Węgier budzi kontrowersje

Prezydent Węgier Pal Schmitt został oczyszczony z zarzutu popełnienia plagiatu przy pisaniu pracy doktorskiej z 1992 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Pal Schmitt został oczyszczony z zarzutu popełnienia plagiatu przy pisaniu pracy doktorskiej. Jednak zajmująca się sprawą komisja orzekła, że praca zawiera wiele stron przekopiowanych z innych źródeł i ma wiele braków.

Na początku stycznia węgierskie media informowały, że większość swej pracy doktorskiej na temat igrzysk olimpijskich węgierski prezydent _ zapożyczył _ od bułgarskiego naukowca Nikołaja Georgiewa. Schmitt, dwukrotny zdobywca olimpijskiego złota w szermierce, zaprzeczył zarzutom, jego kancelaria informowała, że znał Georgiewa osobiście i że współpracowali, prowadząc badania naukowe.

Zajmująca się tą sprawą specjalna komisja Uniwersytetu im. Semmelweisa w opublikowanym dziś raporcie orzekła, że procedura uzyskania doktoratu była - mimo uchybień - zgodna z zasadami, jakie obowiązywały wówczas na uczelni wychowania fizycznego.

Wśród braków komisja wskazała na to, że _ doktorat jest oparty w dużej mierze na dosłownym tłumaczeniu _, co powinni byli wykryć ówcześni recenzenci. Według węgierskiego tygodnika _ HVG _ 180 z 250 stron swej pracy z 1992 roku Schmitt przetłumaczył dosłownie z francuskojęzycznego opracowania Bułgara.

Czytaj więcej o problemach Węgrów
Węgrzy są nam naprawdę wdzięczni. Za co? Rząd Węgier zaproponował, by parlament uchwalił dekret, wyrażający wdzięczność dla Polaków i Litwinów.
W Unii wrze. Jak daleko posunie się Orban? Konflikt między Brukselą a Budapesztem był przedmiotem gorącej debaty w PE.
Panika. Wycofują pieniądze z banków i... Gwałtowny spadek wartości forinta to reakcja na narastające problemy węgierskiej gospodarki.
Tagi: węgry, prezydent, praca, doktorat, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz