Notowania

zamieszki w egipcie
08.02.2011 18:35

Premier Francji pożyczał samolot Mubaraka

Podczas swoich grudniowych wakacji w Egipcie Francois Fillon latał rządowym samolotem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Francji Francois Fillon poinformował, że prezydent Egiptu Hosni Mubarak udostępnił mu egipski samolot rządowy i gościł go podczas urlopu. Francuski szef rządu wraz z rodziną przebywał w Egipcie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Premier Fillon potwierdził tym samym doniesienia satyrycznego tygodnika politycznego _ Le Canard Enchaine _, który wcześniej ujawnił także informacje dotyczące tunezyjskich wakacji minister spraw zagranicznych Michele Alliot-Marie.

Francuski szef rządu wypoczywał w Egipcie od 26 grudnia 2010 roku do 2 stycznia bieżącego roku - pisze agencja EFE, przypominając, że antyrządowe protesty wybuchły w tym kraju 25 stycznia 2011.

Podczas grudniowych wczasów _ egipskie władze gościły _ premiera Fillona, czytamy w komunikacie. _ Na zaproszenie egipskich władz pożyczył on samolot rządowej floty egipskiej, by polecieć z miasta Asuan do Abu Simbel _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t131214.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;zaczyna;reformy;zmiana;konstytucji,102,0,767846.html) Mubarak zaczyna reformy. Zmiana konstytucji
Po zwiedzeniu świątyń skalnych z XIII w p.n.e. szef francuskiego rządu _ uczestniczył w rejsie statkiem po Nilu na tych samych warunkach _, czyli na zaproszenie władz Egiptu.

Do Egiptu premier Fillon wraz z rodziną przyleciał rządowym samolotem francuskim. W komunikacie szef rządu zapewnia, że za lot zapłacił z własnej kieszeni, gdyż była to prywatna wizyta.

We francuskim rządzie trwa polemika na temat tunezyjskich wakacji minister Alliot-Marie, która przebywała w tym kraju również w okresie świątecznym. W ciągu ostatnich tygodni opozycja domagała się od Alliot-Marie ustąpienia i oskarżała ją o bliskie powiązania z wpływowym tunezyjskim biznesmenem z kręgu obalonego prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t130624.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;wciaz;niespokojny;na;razie;bez;przelomu,185,0,766905.html) Egipt wciąż niespokojny. Na razie bez przełomu Rząd rozmawia z opozycją. Do dymisji podało się szefostwo rządzącej partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t130620.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;wyjedzie;by;przeczekac;kryzys,85,0,766805.html) Mubarak wyjedzie, by przeczekać kryzys? Prezydent Egiptu na czas niepokojów mógłby udać się do Niemiec na badania lekarskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t130622.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cheney;mubarak;dobrym;przyjacielem;usa,47,0,766767.html) Cheney: Mubarak dobrym przyjacielem USA Bardzo pozytywną opinię o prezydencie Egiptu wygłosił były wiceprezydent USA.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz