Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Litwy jedzie rowerem na Białoruś

0
Podziel się:

Andrius Kubilius, zapalony cyklista, wyruszył na rajd z żoną i grupą polityków.

Premier Litwy jedzie rowerem na Białoruś
(senat.gov.pl/GFDL)
bEErtAqJ

Premier Litwy Andrius Kubilius, zapalony cyklista, wyruszył na rajd rowerowy. Towarzyszy mu żona Rasa oraz grupa polityków.

Wraz z szefem rządu jadą m.in. minister gospodarki Dainius Kreivys oraz minister opieki społecznej i pracy Donatas Jankauskas, a także grupa posłów partii konserwatywnej, której przewodniczy Kubilius.

W ciągu tygodnia litewscy politycy przemierzą 700 kilometrów, odwiedzą Lidę, Nowogródek, Mir, Nieśwież, Oszmianę. Spotkają się z Litwinami mieszkającymi na Białorusi w Gierwiatach i w Rymdziunach.

bEErtAqL

Jest to już ósmy rajd rowerowy pod przewodnictwem Kubiliusa. W ubiegłym roku premier Litwy ze współtowarzyszami na rowerze podróżował m.in. po polskim Podlasiu. Do tej wyprawy dołączyli też polscy samorządowcy.

W tym roku, goszcząc z wizytą w Mińsku, Andrius Kubilius na wspólny kolarski urlop zaprosił prezydenta Alaksandra Łukaszenkę. Prezydent Białorusi nie odmówił, ale nie ma też informacji, że dołączy do rowerowej ekipy litewskiej prawicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t86755.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/litwini;chca;mniejszego;parlamentu,100,0,627044.html) Litwini chcą mniejszego parlamentu Dziewięciu na dziesięciu ankietowanych uważa, że na Litwie posłów jest za dużo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t101194.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/litwa;i;polska;chca;rozwijac;turystyke;lotnicza,187,0,645307.html) Litwa i Polska chcą rozwijać turystykę lotniczą Aerokluby z obu państw zamierzają wspólnie organizować rajdy lotnicze.
bEErtArm
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)