Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier odwołał wiceprezesa GUS. To pokłosie afery korupcyjnej w MSWiA

0
Podziel się:

Krzysztof K. stracił stanowisko. - Powody dymisji są oczywiste - skomentował to rzecznik rządu Paweł Graś.

Premier odwołał wiceprezesa GUS. To pokłosie afery korupcyjnej w MSWiA
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bECMeead

Premier Donald Tusk odwołał Krzysztofa K. ze stanowiska wiceprezesa Głównego Urzędu Statystycznego. - Powody dymisji są oczywiste - skomentował to rzecznik rządu Paweł Graś.

O tym, że decyzją premiera w czwartek, 21 listopada 2013 r. wiceprezesa GUS został odwołany, poinformowano dziś w komunikacie opublikowanym na stronie GUS.

Były już wiceprezes GUS był wśród 20 osób zatrzymanych przez CBA w ostatnich dniach w związku z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA oraz KGP.

bECMeeaf

Wczoraj Krzysztof K. został aresztowany na dwa miesiące, zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej - za co grozi do 10 lat więzienia.

Tego dnia aresztowane zostały także Monika F., była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ, którą w środę wydalono ze służby zagranicznej oraz Agnieszka P., która ma kilka zarzutów dotyczących zmowy przetargowej.

Również w czwartek zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszeli b. wiceszef MSWiA Witold D. i wicedyrektor CPI tego resortu Tomasz K.

Czytaj więcej w Money.pl

bECMeeal
bECMeeaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)