Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Turcji broni działań sił policyjnych

0
Podziel się:

Uczestników protestu w Stambule wezwał do opuszczenia parku Gezi. W przemówieniu do deputowanych swej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) podziękował dowództwu policji.

Premier Turcji broni działań sił policyjnych
(PAP/EPA)
bECMiBIl

W przemówieniu do deputowanych swej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) w Ankarze podziękował dowództwu policji. Demonstrantom Erdogan zarzucił wandalizm. Trwające od dwóch tygodni protesty uznał też za próbę zaszkodzenia gospodarce tureckiej i wystraszenia inwestorów.

Mówił o wysiłkach, zmierzających do zaszkodzenia wizerunkowi Turcji. Uczestników protestu w Stambule wezwał do opuszczenia parku Gezi. Nad ranem policja rozpędziła demonstrantów na placu Taksim, używając armatek wodnych i gazu łzawiącego.

Zamieszki na placu Taksim w Stambule

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zamieszki-na-placu-taksim-w-stambule-g557259.html)
bECMiBIn

Siły porządkowe nie interweniowały jednak w pobliskim parku Gezi, również okupowanym przez demonstrantów. Erdogan powiedział, że demonstracje pochłonęły cztery ofiary śmiertelne - _ trzech młodych ludzi i policjanta _.

Demonstracje przeciwko przebudowie stambulskiego placu przerodziły się 31 maja w antyrządowe demonstracje w całym kraju przeciwko nasilającym się tendencjom autorytarnym we władzach i próbom umiarkowanej islamizacji kraju podejmowanym przez premiera Erdogana.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier przeprosił, a później wysłał policję Turecka policja użyła w nocy z wtorku na środę gazu łzawiącego i armatek wodnych, aby rozpędzić setki uczestników zbierających się ponownie antyrządowych demonstracji w Stambule i Ankarze
Turcja: Uliczna bitwa na placu Taksim Wsparcia udzielają wozy opancerzone. Funkcjonariusze, którzy skupili się wokół placu, wyposażeni są w białe kaski i tarcze.
Gubernator Stambułu bije się pierś. Dlaczego? Gubernator Huseyin Avni Mutlu skierował niespodziewanie do dziesiątków tysięcy młodych ludzi demonstrujących na placu Taksim utrzymane w serdecznym tonie przeprosiny za brutalność policji.
bECMiBIO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)