Notowania

kolej
21.12.2010 14:34

Premier zaczyna porządki na PKP

Donald Tusk odwołał wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk odwołał wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta z PSL. To on odpowiada za kolei w ministerstwie. Premier powiedział, że na tę dymisje zgodził się Waldemar Pawlak.

Premier zaznaczył, że rozpoczyna porządki na kolei. - _ PKP nie wymaga rewolucji, ale potrzebne są zmiany - _powiedział szef rządu. Dlatego zapowiedział tez zwolnienia na najwyższych szczeblach PKP.

Donald Tusk zapewnia, że uda się unormować stosunki między spółkami, a dymisja wiceministra to właśnie początek działań do tego zmierzających.

Od czasu wprowadzenia nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów, czyli od 12 grudnia, na kolei panuje bałagan - pasażerowie mają problemy z uzyskaniem informacji o przyjazdach i odjazdach pociągów, rozkłady umieszczone na dworcach i w internecie różnią się od siebie, podróżni są odsyłani na nieistniejące perony itp.

W ubiegłym tygodniu, w czwartek, szef resortu infrastruktury poinformował, że prezesi trzech spółek z Grupy PKP - PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Intercity - oraz ich zastępcy zostaną ukarani odebraniem nagrody rocznej za bałagan w związku z nowym rozkładem jazdy.

Wówczas premier Donald Tusk, który przebywał w Brukseli, powiedział, że odebranie premii członkom zarządów spółek kolejowych nie wystarcza. Szef rządu zapowiedział, że czeka na wnioski personalne w związku z sytuacją w spółkach PKP i że do końca roku podejmie decyzje w sprawie zmian personalnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t126878.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;ofiara;chaosu;na;kolei;beda;kolejne,237,0,741101.html) Pierwsza ofiara chaosu na kolei. Będą kolejne PSL-owski wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt zapłaci głową za zamieszanie przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t126638.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;z;ministrem;infrastruktury;dzis;decyzja,220,0,740828.html) Co z ministrem infrastruktury? Dziś decyzja Wczoraj wieczorem Cezary Grabarczyk tłumaczył się premierowi za sytuację na kolei.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t126626.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grabarczyk;przeprasza;za;pkp;tusk;chce;wiedziec;kto;poleci,10,0,738826.html) Grabarczyk przeprasza za PKP. Tusk chce wiedzieć kto "poleci" Minister infrastruktury zapowiada konsekwencje personalne za chaos na kolei.
Tagi: kolej, pkp, tusk, dymisja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz