Notowania

kampania wyborcza
25.09.2011 16:49

Prezes Kaczyński przekona młodych do PiS-u?

Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Ciereszko)

Wprowadzenie systemu ulg podatkowych i świadczeń dla młodych małżeństw, a także programu taniego budownictwa mieszkaniowego - to niektóre z postulatów, do których spełnienia po wygranych wyborach zobowiązał się w szef PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z młodzieżą w warszawskim klubie Hybrydy. Podczas spotkania przekonywał, że Polska może być inna niż pod rządami Donalda Tuska, a głos oddany w wyborach na PiS ma sens.

Kaczyński skrytykował cztery lata rządów premiera Donalda Tuska. Jak ocenił, polityka jego rządu to wyrzeczenie się marzeń i niemyślenie o tym, jaka Polska może być. _ - Że może być lepsza, dużo lepsza od tej dzisiejszej, dużo bardziej przyjazna obywatelom _ - ocenił lider PiS. Dlatego - mówił prezes PiS - wybór dokonywany 9 października będzie odnosił się do _ najbardziej zasadniczych pytań _.

Kaczyński zarzucił rządowi, że doprowadził m.in. do 25-proc. bezrobocia wśród absolwentów. Mówił o tym, że połowa bezrobotnych ma poniżej 30 lat. Wyliczał, że około 470 tys. osób do 24. roku życia poszukuje pracy.

Wspomniał też o zniesieniu przywilejów dla studentów, np. bezpłatnego studiowania na drugim kierunku i planie ograniczenia liczby stypendiów naukowych. _ Zamiast uczynić coś, co by zachęcało do zawierania małżeństw, do posiadania rodziny, do posiadania dzieci, (...) mamy do czynienia z działaniami, można powiedzieć, odwrotnymi _ - dodał J.Kaczyński.

_ - Chciałem państwa przekonywać, że Polska może być inna, że Polska naszych marzeń, tzn. Polska taka, w której młodzi ludzie będą mieli, co robić, będą mieli po co do Polski wracać (...), jest możliwa. Że jest możliwa Polska, w której będzie można sobie urządzić życie, założyć rodzinę, mieć pracę, nie na zasadzie tzw. śmieciowej umowy _ - przekonywał Kaczyński.

_ - Głos oddany w tych wyborach, głos przeciw temu, co działo się w ciągu ostatnich czterech lat, przeciwko polityce tu i teraz, ciepłej wody w kranie, za polityką, która - ja to przyznaję - jest także polityką marzeń, ale takich marzeń realnych, taki głos, głos na Prawo i Sprawiedliwość, naprawdę ma sens _ - przekonywał.Kaczyński.

Były premier przypomniał hasła wyborcze PO z 2007 r. _ Warto przypomnieć tę zasadniczą zapowiedź, że wszystkim będzie lepiej. - To było w spotach Platformy Obywatelskiej, ale takich, w których Donald Tusk występował osobiście, brał za to osobistą odpowiedzialność, bardzo mocno eksponowane _ - mówił Kaczyński. Przypomniał też obietnicę gospodarczego cudu i _ drugiej Irlandii . - Co stało się naprawdę? Cudu gospodarczego nie ma z całą pewnością. Jest za to ogromny wzrost zadłużenia _ - mówił Kaczyński.

Kaczyński uważa, sytuację młodych ludzi na rynku pracy należy poprawić przez ustalenie progów ostrożnościowych, po przekroczeniu których rząd będzie musiał podjął działania zmniejszające bezrobocie wśród młodych, np. przez realizację prac publicznych.

Opowiedział się też za zniesieniem opłat za studia. - _ Zapewniam, że zniesiemy ten przepis _ - oświadczył. _ - Drugi kierunek studiów to wzbogacenie wykształcenia, zwiększenie szans _ - mówił. Jednocześnie zaznaczył, że powinny być one bezpłatne tylko do pewnej granicy wieku, np. 27 roku życia..

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t157178.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/18;autobusow;po;rusza;w;kraj;kto;jedzie,194,0,919234.html) Tuskobus to za mało. 18 rusza w Polskę Po kraju jeździć mają ministrowie, liderzy list wyborczych, kandydaci PO do parlamentu i wolontariusze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t130692.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/plany;kampanijne;sztabow;spotkania;z;wyborcami;i;niespodzianki,174,0,919470.html) Papryka i niespodzianki. Oto plany sztabów O planach na na najbliższe dni mówią sztabowcy głównych komitetów wyborczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t155183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;od;rana;w;mediach;publicznych;bezplatne;audycje;wyborcze,218,0,919514.html) Spoty rozruszają kampanię? Rusza maraton Od dziś aż do zakończenia kampanii wyborczej - w publicznym radiu i telewizji emitowane będą bezpłatne audycje komitetów wyborczych.
Tagi: kampania wyborcza, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz