Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Czech: Niepotrzebne nam wybory europejskie

0
Podziel się

Vaclav Klaus uważa, że parlamenty poszczególnych krajów wystarczają.

Prezydent Czech: Niepotrzebne nam wybory europejskie
(PAP/CTK)
bEgTuvyZ

Prezydent Czech Vaclav Klaus, którego kraj sprawuje obecnie przewodnictwo w UE, oświadczył, że wybory europejskie _ nie są konieczne _, gdyż jedynymi instytucjami o kluczowym znaczeniu są parlamenty narodowe.

_ - Nie istnieje rzeczywista wspólnota narodów europejskich. Są Francuzi, Czesi, Niemcy, Polacy _ - oświadczył Klaus w rozmowie z agencją AFP.

_ - Według mnie wybory europejskie nie są konieczne. W Unii Europejskiej instytucją kluczową jest państwo-naród, nie zaś Bruksela czy Komisja Europejska _ - oświadczył podczas obiadu w Paryżu zorganizowanego z okazji ukazania się po francusku jego książki _ Błękitna planeta w zielonych okowach _, kwestionującej zagrożenia związane z globalnym ociepleniem.

bEgTuvzb

_ - Ludzie żyjący w Unii Europejskiej nie czują wagi tych wyborów, a w moim kraju podczas kampanii praktycznie nie było debaty na temat Europy. Politycy mówili tylko o problemach wewnętrznych _ - powiedział.

Prezentując swą książkę, Klaus potępił _ ekologistyczną ideologię _, której celem jest powiększenie sfery interwencji i kontroli nad państwem. _ Zagrożona jest wolność. Klimat ma się dobrze _ - powiedział, dodając, że ocieplenie nie jest ani _ globalne _, ani _ znaczne _, ani _ wywołane wyłącznie przez człowieka _.

Ocenił ponadto, że światowy kryzys gospodarczy wynika z _ braku kapitalizmu _. _ Jesteśmy świadkami klęski polityk rządowych, nie zaś klęski rynku _ - podkreślił.

bEgTuvzh
bEgTuvzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)