Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał ustawę. Aptekarze niezadowoleni

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski uznał nowelizację ustawy za absolutnie pilną.

Prezydent podpisał ustawę. Aptekarze niezadowoleni
(Bartosz KRUPA/East News)

Bronisław Komorowski podpisał wczoraj nowelizację ustawy. Spełnia ona tylko część postulatów środowisk lekarskiego i aptekarskiego. Znosi kary dla lekarzy za nieprawidłowo wypisane recepty, ale farmaceuci będą ponosili odpowiedzialność finansową, jeżeli zrealizują receptę, która zawiera błędy.

Prezydent Bronisław Komorowski uznał nowelizację za absolutnie pilną. Jak podkreślił, jej wejście w życie będzie korzystne dla pacjentów. Środowisko medyczne nie jest jednak do końca zadowolone ze zmian.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Maciej Hamankiewicz uważa, że ustawa wymaga kolejnych nowelizacji._ - To nie jest kwestia jednorazowej możliwości zmiany. To będzie trwała praca na najbliższy czas _ - powiedział.

Z ustawy nie zniknęły przepisy dotyczące karania aptekarzy. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Marek Jędrzejczak powtórzył, że farmaceuci wezmą teraz pod lupę każdą receptę.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MACIEJA HAMANKIEWICZA I MARKA JĘDRZEJCZAKA:

Źródło: IAR

_ - Formalne rzeczy na recepcie mają decydować o tym, czy aptekarzowi zostanie przyznana refundacja czy też zostanie mu odebrana, to może doprowadzić do tej sytuacji, że będzie ograniczana dostępność pacjenta do leku refundowanego - _zauważył.

Z kolei Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy liczył na to, że prezydent skieruje nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o ustawie refundacyjnej czytaj w Money.pl
Lekarze są pewni. Ustawa do Trybunału W ocenie OZZL, niekonstytucyjny jest tryb uchwalenia zmian w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty.
Będzie wojna o głowę Arłukowicza. W Sejmie Sejm zajmie się wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec ministra zdrowia.
Zdecydowali, że nie zamkną aptek, ale... Aptekarze nie rezygnują z walki o niekaranie za realizację złych recept.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)