Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antyspreadowa
08.08.2011 13:31

Prezydent podpisze ustawę antyspreadową

Jutro Bronisław Komorowski złoży podpis pod nowelą ustawy antyspreadowej. Ma ona ułatwić życie posiadaczom kredytów walutowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Jutro o godz. 14 w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski podpisze nowelę ustawy antyspreadowej - poinformowała dziś dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. *

Zgodnie z nowelą ustawy o kredycie bankowym i kredycie konsumenckim kredytobiorca zadłużony w walucie obcej, np. w szwajcarskim franku, będzie mógł spłacać raty kredytu - w kasie lub przelewem - walutą bezpośrednio kupioną np. w kantorze lub innym banku, gdzie kosztuje ona mniej.

Kalkulator walutowy

Kwota:
Przelicz z:
Przelicz na:
Data:

Według nowych przepisów, bank nie będzie mógł żądać w takim przypadku dodatkowych opłat czy prowizji, ani aneksów do umowy, jak to się dzieje obecnie. Zmiany mają objąć nowe kredyty oraz umowy kredytowe już zawarte, w części niespłaconej do dnia wejścia w życie ustawy.

Ponadto w umowie kredytowej będzie musiała zostać zapisana wartość spreadu (widełek kursowych, po jakich banki rozliczają spłaty kredytów, zaciągniętych w walucie obcej), po którym bank będzie sprzedawał klientowi walutę. Nowelę uchwalił Sejm 29 lipca, Senat nie wprowadził do niej poprawek, więc trafiła do podpisu prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tarcza;antyrakietowa;jest;podpis;prezydenta,102,0,818022.html) Tarcza antyrakietowa. Jest podpis prezydenta Bronisław Komorowski podpisał ustawę upoważniającą go do ratyfikowania umowy z USA o rozmieszczeniu w Polsce elementów systemu antybalistycznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydencie;pokaz;ekspertyzy;o;ofe,14,0,804622.html) Prezydencie pokaż ekspertyzy o OFE Leszek Balcerowicz i kilku byłych ministrów uważają, że nie przedstawienie ekspertyz społeczeństwu, przeczy zasadzie przejrzystości debaty publicznej.
Tagi: antyspreadowa, ustawa, komorowski, prezydent, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz