Notowania

wojna w libii
25.05.2011 11:35

Prezydent RPA w Libii. Kaddafi pod presją

Jacob Zuma ma negocjować z dyktatorem w imieniu Unii Afrykańskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Urząd prezydenta RPA poinformował, że Jacob Zuma przybędzie 30 maja do Trypolisu, jako przedstawiciel misji Unii Afrykańskiej (UA) ds. rozwiązania konfliktu w Libii, na rozmowy z pułkownikiem Muammarem Kaddafim.

Według południowoafrykańskiego Talk Radio 702, Zuma zamierza rozmawiać z libijskim przywódcą na temat strategii jego odejścia. Prezydent RPA przebywał w Trypolisie już w kwietniu, jako przywódca delegacji Unii Afrykańskiej. Wówczas starania UA o powstrzymanie wojny domowej w Libii bardzo szybko okazały się bezowocne.

Libijscy powstańcy odrzucili wtedy plan zakończenia konfliktu popierany przez UA, ponieważ nie przewidywał on spełnienia ich głównego żądania, czyli odejścia ze sceny politycznej Kaddafiego i jego synów.

Talk Radio 702 twierdzi, powołując się na źródła w Trypolisie, że kolejna wizyta Zumy jest przygotowywana we współpracy z Turcją, ale tureckie MSZ zaprzeczyło, jakoby nawiązano jakieś kontakty w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t74582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;zada;odejscia;kaddafiego,145,0,822673.html) Turcja żąda odejścia Kaddafiego Wystąpienie premiera Erdogana to pierwsze tak ostre słowa ze strony tureckich polityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t138161.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;interwencji;w;libii;chodzi;o;rope,222,0,818398.html) Putin: W interwencji w Libii chodzi o ropę Przebywający z wizytą w Danii premier Rosji wypowiadał się też na temat przyszłorocznych wyborów prezydenckich i budowy gazociągu Nord Stream.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwyciezymy;ale;nie;bedziemy;sie;mscic,146,0,815506.html) "Zwyciężymy, ale nie będziemy się mścić" Syn Muammara Kaddafiego jest przekonany, że siły rządowe pokonają powstańców.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz