Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydentura? Putin ustali z Miedwiediewem

0
Podziel się:

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w 2012 roku. W przyszłym do Dumy Państwowej.

Prezydentura? Putin ustali z Miedwiediewem
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)
bEDCkloB

Premier Rosji Władimir Putin ponownie potwierdził, że decyzję o kandydaturze na stanowisko prezydenta w przyszłych wyborach podejmie wspólnie z obecnym prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem. _ Na razie jest za wcześnie o tym mówić _ - dodał.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w 2012 roku. W roku 2011 zostaną przeprowadzone wybory do Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu). _ Nie wykluczam, że (w tych wyborach) będę otwierał listę Jednej Rosji _ - powiedział Putin dziennikarzom. Władimir Putin jest przewodniczącym tej partii, która dominuje w rosyjskim parlamencie.

Premier uznał za niewskazaną zmianę rządu w 2011 roku. Jego zdaniem lepiej będzie, gdy nowy rząd zostanie sformowany po wyborach prezydenckich.

bEDCkloD

Putin, który był prezydentem w latach 2000-2008 i nie mógł się ubiegać o trzecią z rzędu elekcję, został premierem i szefem Jednej Rosji. Wielu obserwatorów i analityków uważa, że w rzeczywistości nie przestał rządzić w Rosji - pisze agencja AFP.

Miedwiediew, który namaszczony przez Putina, wygrał wybory w roku 2008, dotychczas nie zadeklarował jasno chęci ubiegania się o drugą kadencję, ale tego nie wykluczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;jest;faktycznym;przywodca;rosji,243,0,715507.html) Putin jest faktycznym przywódcą Rosji Tak uważa aż 84 proc. ankietowanych w sondażu centrum analitycznego Jurija Lewady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t125271.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/opozycja;zadala;w;moskwie;dymisji;putina,31,0,733727.html) Opozycja żądała w Moskwie dymisji Putina Demonstranci domagali się także rozwiązania Dumy i przeprowadzenia wolnych wyborów.
bEDCklpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)