Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Próba zbiorowego samobójstwa w Chinach. Połknęli pestycydy

0
Podziel się:

Co najmniej 10 osób próbowało razem popełnić samobójstwo na jednej z ulic w Pekinie.

Próba zbiorowego samobójstwa w Chinach. Połknęli pestycydy
(egorgrebnev/CC/Flickr)
bEJjToRN

Co najmniej 10 osób próbowało razem popełnić samobójstwo na jednej z ulic w Pekinie - poinformowały w środę chińskie media, nie wyjaśniając, jaki był powód tego desperackiego czynu.

Kilku ludzi było ubranych w koszulki z napisem _ Biuro kolei w Harbinie _. Nie jest jednak jasne, czy pracowali jako kolejarze w tym 3,5-milionowym mieście na północnym wschodzie Chin.

Policja i ratownicy medyczni zajęli się członkami grupy, którzy przyjęli dawkę pestycydów - pisze oficjalny dziennik _ China Youth Daily _. Gazeta nie podaje, w jakim stanie są te osoby. Jednak rzecznik szpitala, do którego zostali przyjęci, powiedział agencji AFP, że niektórym pozwolono już opuścić klinikę.

bEJjToRP

Chińskie ministerstwo kolei zostało zlikwidowane w marcu. Jego reputacji szkodziły m.in. afery korupcyjne oraz katastrofa kolejowa z 2011 roku, w której zginęło co najmniej 40 osób. Po rozwiązaniu ministerstwa pracownicy obawiali się znacznych zwolnień w sektorze kolejowym. Chiny mają jeden z najwyższych wskaźników samobójstw na świecie - 22,23 przypadków na 100 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym mieście lepiej teraz nie oddychać W pierwszej połowie tego roku powietrzem mieszczącym się w standardach bezpieczeństwa można było oddychać w Pekinie średnio przez trzy dni w tygodniu.
Przełom w Chinach, zapowiadają wielkie zmiany Pekin jest zdeterminowany przeprowadzić restrukturyzację gospodarki, nawet za cenę spowolnienia wzrostu.
Gigant ubezpieczy depozyty klientów banków Rząd w Pekinie do końca 2013 r. zamierza wprowadzić system ubezpieczeń depozytów bankowych, aby zapewnić stabilność rynku finansowego.
bEJjToSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)