Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokuratura ograniczy możliwość kopiowania akt smoleńskich

0
Podziel się:

Decyzje podjęto po ostatnich wyciekach do prasy.

Prokuratura ograniczy możliwość kopiowania akt smoleńskich
(Gewitterkind/iStockphoto)
bETuMKkB

Prokuratura wojskowa ograniczy możliwość kopiowania materiałów ze śledztwa smoleńskiego. Jak powiedział kapitan Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej adwokaci i rodziny ofiar katastrofy nie będą mogli robić zdjęć z dokumentacji zgromadzonej w tej sprawie.

Ma to związek z ostatnim _ wyciekiem _ do mediów. Tygodnik _ Wprost _ opublikował zdjęcia, na których były obszerne materiały ze śledztwa.

Kapitan Maksjan podkreślił, że decyzja o ograniczeniu dostępu do akt musiała zostać podjęta, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy do mediów przedostają się takie dokumenty. Za każdym razem wojskowi śledczy przekazują informacje o _ przeciekach _ do prokuratur cywilnych, które mają uprawnienia, żeby badać takie sprawy.

bETuMKkD

Kapitan Marcin Maksjan poinformował również, że na razie prokuratorzy prowadzący śledztwo smoleńskie nie rozpatrzyli wniosku córki Zbigniewa Wassermanna o ekshumację zwłok. Małgorzata Wassermann wysłała taki wniosek ponad tydzień temu do prokuratury. Kapitan Maksjan powiedział, że na razie śledczy czekają na przetłumaczenie kolejnych siedmiu tomów akt, które dostaliśmy z Rosji w ramach pomocy prawnej. Być może w tych dokumentach jest również informacja z sekcji Zbigniewa Wassermanna, którą przeprowadzili po katastrofie rosyjscy specjaliści.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/posel;psl;dzwonil;z;pokladu;tu-154;tuz;przed;katastrofa,31,0,703007.html) Poseł PSL dzwonił z pokładu Tu-154 tuż przed katastrofą Joanna Krasowska-Deptuła zeznała, że nagranie zapisało się w poczcie głosowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t114608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;miejscu;katastrofy;tupolewa;znaleziono;kosci,159,0,699551.html) Na miejscu katastrofy Tupolewa znaleziono kości Trwają badania, nie wiadomo jeszcze, czy są to kości ludzkie.
bETuMKle
KOMENTARZE
(0)