Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty, bo przesiedlają 100 tys. ludzi

0
Podziel się:

Oddziały paramilitarne i policyjne rozpędziły trwający pięć dni protest kilku tysięcy wysiedlanych rolników w prowincji Junnan w południowo-zachodnich Chinach.

Protesty, bo przesiedlają 100 tys. ludzi
(PAP/EPA)
bEUcCuPp

Oddziały paramilitarne i policyjne rozpędziły trwający pięć dni protest kilku tysięcy wysiedlanych rolników w prowincji Junnan w południowo-zachodnich Chinach - podało informacyjne centrum ds. praw człowieka i demokracji w Hongkongu.

Tysiące ludzi blokowały od zeszłego piątku most i główne drogi w powiecie, aż we wtorek zostały rozpędzone siłą. Rannych zostało 30 protestujących i 20 policjantów. Według hongkońskiego centrum, ludzie wywrócili karetkę pogotowia, kiedy okazało się, że zabrała tylko policjantów, a zignorowała uczestników protestu.

Do protestu doszło w rejonie, w którym ze względu na budowę zapory i elektrowni Xiangjiaba na Jinsha, jak nazywana jest w górnym biegu Jangcy, wysiedlenia obejmują prawie 100 tysięcy ludzi.

bEUcCuPr

Powodem był nierozwiązany spór o odszkodowania, likwidację cmentarza i warunki wysiedlenia. Jak podało centrum z Hongkongu, władze oferowały ludziom po 1 tysiącu juanów (152 dolary) za usunięcie grobu, który kosztuje ponad 5 tys. juanów. Ludność niezadowolona jest też z jakości domów, w których jest osiedlana. Protest rozpoczął się po trzęsieniu ziemi o sile 6,8, które wstrząsnęło sąsiednią Birmą 24 marca.

Chińskie media państwowe w czwartek określiły protest jednym z największych w tym roku. Zapora i elektrownia Xiangjiaba, budowana kosztem 75 mld juanów (11,5 mld dolarów), ma zacząć działać w 2012 roku. Jest jedną z kilku budowanych w górnym biegu Jangcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t89813.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panika;w;chinach;wykupuja;sol,173,0,795565.html) Panika w Chinach, wykupują....sól Ze sklepowych półek błyskawicznie znika sól jodowana. Chińczycy wierzą iż uchroni ich przed promieniowaniem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t135380.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;chca;sprawozdania;z;fukushimy,40,0,795432.html) Chiny chcą sprawozdania z Fukushimy Rząd Chin chce, by Japonia dokładnie i szybko informowała świat o rozwoju sytuacji w uszkodzonej elektrowni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t47614.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinczycy;uwiezieni;w;zawalonym;tunelu,115,0,803187.html) Chińczycy uwięzieni w zawalonym tunelu Dziewiętnastu robotników utknęło w budowanym tunelu. Trwa akcja ratunkowa.
bEUcCuPS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)