Notowania

brazylia
01.07.2013 09:01

Protesty w Brazylii. Symbolem piłka nożna

Antyrządowa demonstracja, której uczestnicy protestowali głównie przeciwko korupcji i niesprawiedliwości społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Około 5 tysięcy osób protestowało w niedzielę w pobliżu stadionu Maracana w Rio de Janeiro, gdzie rozgrywany jest finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Grupy demonstrantów próbowały wedrzeć się na stadion. Doszło do starć z policją. *

Antyrządowa demonstracja, której uczestnicy protestowali głównie przeciwko korupcji i niesprawiedliwości społecznej, była znacznie mniejsza od protestów z poprzednich dni, kiedy to na ulice Rio de Janeiro wychodziły setki tysięcy ludzi.

Starcia z policją podczas antyrządowych demonstracji w Brazylii

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/starcia-z-policja-podczas-antyrzadowych-demonstracji-w-brazylii-g559874.html) Początkowo manifestacja miała pokojowy przebieg. Później jednak grupy zamaskowanych demonstrantów próbowały przedrzeć się przez kordon policji i dostać się na stadion Maracana, na którym rozgrywany jest finałowy mecz Pucharu Konfederacji Brazylia-Hiszpania.

Na policjantów posypały się kamienie. Siły porządkowe użyły gazu łzawiącego.

Porządku wokół stadionu Maracana pilnuje ponad 10 tysięcy policjantów. Na finał Pucharu Konfederacji nie przyjechała prezydent Brazylii Dilma Rousseff, być może dlatego, że na inaugurację tego turnieju została wygwizdana przez kibiców.

Czytaj więcej w Money.pl
Prostesty nie ustają. Będzie referendum? Rząd przeznaczy dodatkowe 50 miliardów reali (22 mld dolarów) na transport publiczny, którego niedomagania były bodźcem dla obecnych demonstracji.
60 tysięcy ludzi na ulicach. Oto, czego chcą Ponad 60 tysięcy ludzi protestowało wczoraj w brazylijskim mieście Belo Horizonte przeciwko korupcji i niesprawiedliwości społecznej w ich kraju.
Gigantyczne protesty. Prezydent milczy Protesty trwają w 80 miastach. Obywatele zbuntowali się przeciwko podwyżkom cen komunikacji.
Tagi: brazylia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz