Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przed wyborami wzrosną płace

0
Podziel się:

Kierowana przez premiera Władimira Putina partia Jedna Rosja zamierza przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi wystąpić z programem, przewidującym podniesienie płac, ulgi podatkowe i pewną liberalizację polityczną.

Przed wyborami wzrosną płace
(kmu.gov.ua)
bEIUgXTV

Kierowana przez premiera Władimira Putina partia Jedna Rosja zamierza przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi wystąpić z programem, przewidującym podniesienie płac, ulgi podatkowe i pewną liberalizację polityczną - poinformował Reuters.

Agencja ta powołała się na wywiad, jakiego udzielił jej członek rady najwyższej Jednej Rosji Nikołaj Fiodorow. Nadzoruje on opracowanie tak zwanego Programu Narodowego, który ma zostać przedstawiony przez Putina na zjeździe partii w dniach 23-24 września.

Fiodorow, będący w przeszłości ministrem sprawiedliwości i gubernatorem Czuwaszji, zaznaczył, że wprowadzenie programu w życie będzie wymagało skorygowania projektu budżetu, ale przepisy konstytucji pozostaną bez żadnych zmian.

bEIUgXTX

_ - Nasz generalna zasada to z jednej strony zestaw podatków dla tych, którzy sprzedają zasoby naturalne, a z drugiej zestaw znacznie niższych podatków dla tych, którzy wytwarzają towary, budują lub uruchamiają nowe przedsiębiorstwa _ - powiedział Fiodorow. Dodał, że ulgi podatkowe, dotyczące przede wszystkim podatku od przedsiębiorstw, obowiązywać mają w przemyśle maszynowym i przemyśle przetwórczym - od petrochemii po przeróbkę drewna.

Zobacz także: ZOBACZ ROSYJSKIEGO PREMIERA NA HARLEYU:

Według Fiodorowa, najbardziej rewolucyjne propozycje programu to trzyletnie wakacje podatkowe dla małych firm produkcyjnych i usługowych oraz podwojenie w ciągu pięciu lat płac nisko uposażonych pracowników państwowych, jak lekarze i nauczyciele.

bEIUgXUd

Jak wskazuje Reuters, postulaty te najprawdopodobniej natrafią na sprzeciw ministra finansów Aleksieja Kudrina, architekta roztropnej polityki fiskalnej za prezydentury Putina w latach 2000-2008, kiedy to wpływy ze sprzedaży gwałtownie drożejącej ropy naftowej ulokowano na budżetowym funduszu rezerwowym.

Na pytanie, czy nowa polityka przemysłowa będzie wymagać zmian personalnych w resorcie finansów, Fiodorow odpowiedział: _ Chcecie, by ci sami ludzie byli odpowiedzialni za te same sprawy przez dziesięciolecia? Oczywiście, to oznacza zmiany _.

O sytuacji w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;broni;wolnosci;w;internecie,197,0,901829.html) Zaskakujące słowa Putina. Broni wolności w... -_ Nowoczesne państwa nie powinny ograniczać swobód w internecie _- oświadczył premier Rosji Władimir Putin.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/0/155648_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/kampania-na-harleyu-putin-znow-jak-macho,0,900741.html) Kampania na Harley'u. Putin znów jak macho Latał już myśliwcem, pływał batyskafem, polował na tygrysy i trenował judo. Teraz z bandą motocyklistów wjechał do Noworosyjska swoim trzykołowym harleyâ��em. Tak rozpoczął swoją kampanię przed wyborami do Dumy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;miedwiediew;wyznaczyl;termin;wyborow;do;dumy,52,0,899124.html) Kogo poprą Rosjanie? Miedwiediew decyduje W wyborach weźmie udział tylko siedem partii politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miazdzace;notowania;miedwiediewa,37,0,897317.html) Miażdżące notowania Miedwiediewa Większy autorytetem dla Rosjan jest premier Władimir Putin.
bEIUgXUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)