Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegrał wybory, a nie chce odejść

Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła sankcje przeciw byłemu prezydentowi Wybrzeża Kości Słoniowej, Laurentowi Gbagbo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła sankcje przeciw byłemu prezydentowi Wybrzeża Kości Słoniowej, Laurentowi Gbagbo i zażądała jego wyjazdu. Gbagbo nie uznał wyniku wyborów, które przegrał i odmawia ustąpienia z funkcji na rzecz legalnie wybranego prezydenta.

Sankcje objęły również współpracowników byłego prezydenta. Gbagbo odmawia uznania wyników wyborów prezydenckich z listopada 2010 roku, uznając je za sfałszowane. Wbrew naciskom społeczności międzynarodowej, która poparła zwycięzcę wyborów Alassane Ouattarę, twierdzi, że to on jest prawowitym prezydentem kraju, i nie chce opuścić pałacu prezydenckiego.

Spór przerodził się w krwawe starcia uliczne zwolenników obu polityków. ONZ szacuje, że w wyniku kryzysu powyborczego i walk zginęło co najmniej 460 osób, a blisko milion musiało zmienić miejsce zamieszkania. Według rezultatów, wyborów uznanych przez ONZ, Ouattara zwyciężył uzyskując 54 proc. głosów.

ZOBACZ, JAK BGABGO OGŁASZA, ŻE ZOSTAJE NA URZĘDZIE:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t74931.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konta;iranskich;prominentow;na;celowniku;usa,106,0,777066.html) Konta irańskich prominentów na celowniku USA USA wprowadza sankcje wobec dwóch urzędników Teheranu. Za wybory.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t85173.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bialorus;lamie;embargo;wysyla;smiglowce,124,0,785532.html) Białoruś łamie embargo. Wysyła śmigłowce Mińsk, pomimo zakazu ONZ eksportuje broń do Wybrzeża Kości Słoniowej - oskarża Ban Ki Mun.
Tagi: wybrzeże kości słoniowej, sankcje, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz