Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przyszły hiszpański kardynał nazwał homoseksualizm "niedorozwojem"

0
Podziel się

- Homoseksualizm jest niedorozwiniętą formą wyrażania swej seksualności, której celem jest prokreacja - powiedział w wywiadzie zaprzyjaźniony z papieżem Franciszkiem arcybiskup Fernando Sebastian Aguilar.

Przyszły hiszpański kardynał nazwał homoseksualizm "niedorozwojem"
(Brazil2/iStockphoto)
bEijQJsR

Przyszły kardynał, emerytowany arcybiskup Pampeluny, Hiszpan Fernando Sebastian Aguilar nazwał homoseksualizm w wywiadzie dla dziennika Sur de Malaga, opublikowanym wczoraj, seksualnym niedorozwojem.

_ Homoseksualizm jest niedorozwiniętą formą wyrażania swej seksualności, której celem jest prokreacja _ - powiedział w wywiadzie zaprzyjaźniony z papieżem Franciszkiem arcybiskup.

84-letni Sebastian Aguilar jest jednym z 19 nowych kardynałów, których na konsystorzu 22 lutego mianuje papież Franciszek.

bEijQJsT

_ Nasze ciała mają wiele braków. Ja mam nadciśnienie. Czy mam się denerwować, jeśli mi się o tym mówi? To wada, którą muszę korygować jak tylko mogę. Pokazanie homoseksualiście jego niedorozwoju nie jest obrazą, lecz pomocą, ponieważ w wielu przypadkach homoseksualistów da się uratować i wykurować za pomocą adekwatnego leczenia _ - dodał emerytowany arcybiskup.

Opozycyjna partia socjalistyczna wydała w poniedziałek komunikat, w którym krytykuje wypowiedź przyszłego kardynała, ponieważ _ przyczynia się ona do dalszej dyskryminacji i aktów przemocy wobec homoseksualistów, które w tym kraju są wciąż liczne _ - głosi komunikat.

Colegas, stowarzyszenie broniące praw homoseksualistów, również wydało krytyczne oświadczenie, w którym domaga się od przyszłego kardynała, by wycofał swe słowa.

_ Przykro nam, że padło tak niefortunne porównanie homoseksualizmu do choroby, które naszym zdaniem w Hiszpanii należy już do przeszłości i które przypomina wypowiedź rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który porównał homoseksualizm do pedofilii _.

bEijQJsZ

Entiende, inne stowarzyszenie broniące praw gejów, określiło wypowiedź Aguilara jako _ niedopuszczalną _ i zażądało od hiszpańskich władz, by publicznie ją skrytykowały i jasno wypowiedziały się na temat _ całkowitego rozdziału _ Kościoła od państwa.

_ Jeśli dla kardynałów ślub jest dopuszczalny tylko wtedy, gdy służy prokreacji, to nie rozumiemy, dlaczego zaakceptowali oni małżeństwo 85-letniej księżnej (Marii del Rosario) Alby z mężczyzną młodszym od niej o 24 lata? _ - pytają autorzy komunikatu Entiende.

Czytaj więcej w Money.pl

bEijQJtu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)