Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pucz w Egipcie. Ashton wzywa do zniesienia stanu wyjątkowego

0
Podziel się

Szefowa unijnej dyplomacji w komunikacie potępiła przemoc, która wybuchła w Kairze i całym Egipcie i która - jak oświadczyła - sprawiła, że kraj zmierza ku niepewnej przyszłości.

Pucz w Egipcie. Ashton wzywa do zniesienia stanu wyjątkowego
(ec.europa.eu)
bErSVyaJ

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wezwała dziś wieczorem tymczasowy rząd Egiptu do jak najszybszego zniesienia stanu wyjątkowego wprowadzonego po fali przemocy między zwolennikami obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego a służbami bezpieczeństwa.

W komunikacie potępiła _ przemoc, która wybuchła w Kairze i całym Egipcie _ i która - jak oświadczyła - sprawiła, że kraj zmierza ku _ niepewnej przyszłości _.

_ Wzywam służby bezpieczeństwa do jak najdalej posuniętego umiaru, a rząd tymczasowy do jak najszybszego zniesienia stanu wyjątkowego, co umożliwiłoby powrót do normalnego życia _ - dodała Ashton.

bErSVyaL

Stan wyjątkowy w Egipcie obowiązuje od dziś od godz. 16 przez miesiąc. Władze wprowadziły ponadto w znacznej części kraju godzinę policyjną od 19 do 6 rano.

Wcześniej szefowa dyplomacji UE apelowała o zaprzestanie przemocy, prowokacji i eskalacji konfliktu w Egipcie. _ Konfrontacja i przemoc nie są drogą do rozwiązania kluczowych politycznych problemów _ - przestrzegła.

Tego dnia egipskie siły bezpieczeństwa rozbiły oba obozy zwolenników Mohammeda Mursiego w Kairze; starcia przeniosły się poza stolicę. W całym kraju zginęło co najmniej 149 osób - podały egipskie władze.

Czytaj więcej w Money.pl
Stan wyjątkowy w Egipcie. Godzina policyjna Stan wyjątkowy ma obowiązywać przez miesiąc. W specjalnym oświadczeniu, które odczytano w państwowej telewizji, prezydent Egiptu poprosił wojsko o pomoc w przywróceniu porządku w kraju.
Sukces Ashton. Spotkała się z Mursim Na rozmowę z obalonym przez armię i przetrzymywanym w nieznanym miejscu Mursim, szefowa unijnej dyplomacji udała się śmigłowcem.
Prezydent obraził Żydów? "Potomkowie świń" Prezydent Egiptu zapewnia, że jego celem jest budowa państwa prawa, które będzie _ cywilne, a nie wojskowe czy teokratyczne _.
bErSVybm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)