Notowania

putin
26.01.2009 19:02

Putin chwali Obamę

Rosyjski prezydent jest zadowolony z zapowiedzi spowolnienia instalacji tarczy w Europie Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Rosji Władimir Putin wyznał, że _ sygnały _ dotyczące planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie Środkowej, które napływają z otoczenia nowego prezydenta USA Baracka Obamy, napawają go _ ostrożnym optymizmem _.

Putin odnotował też z zadowoleniem _ pozytywne sygnały _ dotyczące ewentualnego rozszerzenia NATO o Ukrainę i Gruzję.

_ - Nie uważam siebie za osobę uprawnioną do udzielania rad nowemu prezydentowi USA. Jednak to, co słyszeliśmy w ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach, napawa ostrożnym optymizmem. Słyszeliśmy bowiem pewne sygnały na temat obrony antyrakietowej _ - powiedział Putin.

Rosyjski premier wyjaśnił, że w Moskwie zwrócono uwagę na fakt, że w otoczeniu Obamy mówi się, iż nie należy się spieszyć z rozstrzyganiem problemu instalacji elementów tarczy w Europie Środkowej i że kwestia ta wymaga dalszych analiz.

_ - Z zadowoleniem witamy te deklaracje _ - oświadczył Putin.

Szef rządu Rosji podkreślił, że Moskwa odbiera również _ pozytywne sygnały dotyczące rozszerzenia NATO _. _ Ekipa nowego prezydenta USA mówi o możliwości zapewnienia bezpieczeństwa Ukrainy i Gruzji w różny sposób i że sprawa ich przyjęcia do Sojuszu nie jest w tej chwili ważna _ - zauważył Putin.

_ - Witamy to z zadowoleniem. Jesteśmy gotowi uczestniczyć w dowolnej dyskusji na temat wypracowania optymalnych dróg zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa _ - zadeklarował premier Rosji.

Tagi: putin, obama, tarcza, rakiety, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz