Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa
01.09.2008 06:56

Putin: Nie zmniejszymy dostaw ropy i gazu do Europy

Premier Rosji zapewnił, że jego kraj będzie ściśle wykonywał zobowiązania kontraktowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Premier Rosji Władimir Putin wyraził nadzieję, że sytuacja wokół Osetii Południowej i Abchazji nie doprowadzi do ochłodzenia stosunków jego kraju z innymi państwami.

Putin zapewnił też, Rosja nie zamierza zmniejszać dostaw ropy naftowej i gazu ziemnego do Europy.

_ - Emocji jest dużo, jednak jak dotąd nie widzimy jakichkolwiek kroków, które świadczyłyby o ochłodzeniu. Mam nadzieję, że kroków takich nie będzie. Wszak bez względu na to, co kto mówi, prawda jest po naszej stronie _ - powiedział rosyjski premier w wywiadzie dla telewizji Rossija (d. RTR).

Putin oświadczył, że postępowanie Rosji _ jest absolutnie moralne _ i _ zgodne z prawem międzynarodowym _.

_ - Jeśli któryś z europejskich krajów chce wysługiwać się obcym interesom, to proszę bardzo - nie będziemy nalegali. Myślę jednak, że wielu naszych partnerów, przede wszystkim europejskich, będzie się kierowało zasadą, że własna koszula bliższa ciału _ - wskazał szef rosyjskiego rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

Putin nie zgodził się także z opinią, że pogorszenie stosunków z Zachodem popycha Rosję w objęcia Chin.

_ - Nie zamierzamy wpadać w czyjekolwiek objęcia. Rosja jest państwem samowystarczalnym. Chcemy ze wszystkimi współpracować. I będziemy rozszerzać nasze możliwości, w tym w sferze gospodarczej _ - oznajmił rosyjski premier.

Putin zaznaczył, że w tej ostatniej dziedzinie Rosja zamierza m.in. dywersyfikować kierunki eksportu nośników energii. Premier Rosji zaprzeczył wszelako, by ta dywersyfikacja spowodowała redukcję dostaw ropy i gazu do Europy.

_ - Nie zamierzamy niczego nikomu ograniczać. Będziemy ściśle wykonywać nasze zobowiązania kontraktowe. Jednocześnie będziemy rozszerzać i dywersyfikować nasze możliwości eksportowe. Ogłosiliśmy to już dawno. Program ten w żaden sposób nie jest związany z jakimikolwiek bieżącymi wydarzeniami politycznymi _ - oświadczył Putin.

CZY POWINNIŚMY SIĘ BAĆ ROSYJSKICH ZAPOWIEDZI OGRANICZENIA DOSTAW ROPY I GAZU?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: ropa, gaz, putin, unia europejska, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz