Notowania

pis
23.11.2013 08:11

Rada Polityczna PiS wybierze wiceprezesów partii

Rada Polityczna PiS wybierze wiceprezesów i Komitet Polityczny partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rada Polityczna PiS (pocz. o godz. 11.00) wybierze wiceprezesów i Komitet Polityczny partii. Czwartym wiceprezesem ma zostać szef zespołu smoleńskiego - Antoni Macierewicz. Przedstawienie kandydatur wiceprezesów należy do kompetencji prezesa.

W składzie Komitetu Politycznego nie znajdzie się już Adam Hofman, który z powodu doniesienia złożonego przez CBA do prokuratury został zawieszony w prawach członka partii.

Wiceprezes PiS Beata Szydło zapewnia, że poza tym wszystko odbywa się zgodnie z planem:

- _ Będzie przemówienie pana prezesa, to jest pierwsze posiedzenie rady po kongresie. Sądzę, że będzie też w dyskusji rozmowa o sytuacji w Polsce, ale też będziemy rozmawiali o założeniach programowych, bo jesteśmy w trakcie przygotowywania programu _ - mówi posłanka Szydło.

Poza wyborem władz Rada zajmie się programem i strategią - zapowiada szef struktur terenowych PiS Joachim Brudziński:

- _ Będziemy chcieli skierować komunikat także do wewnątrz naszej partii, że jesteśmy gotowi, zdeterminowani, by z rąk tej skompromitowanej, rozsypującej się Platformy Obywatelskiej odebrać władzę _ - mówi Brudziński.

Joachim Brudziński zaprzeczył, by Rada Polityczna PiS celowo zbierała się tego samego dnia co Platforma Obywatelska, która ma dziś konwencję:

- _ Ziemia kręci się wokół słońca, jest noc, potem dzień, są pory roku, są pływy w oceanach, niekoniecznie dlatego, że jest Platforma Obywatelska _ - mówi poseł.

Rada Polityczna jest najwyższą władzą uchwałodawczą Prawa i Sprawiedliwości pomiędzy posiedzeniami Kongresu PiS. Obecnie liczy 270 członków.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz