Notowania

wojna w libii
25.04.2011 12:43

Rakiety spadają na Misratę, już 30 zabitych

Prowadzony jest intensywny, przypadkowy ostrzał dzielnic mieszkalnych. Do szpitala trafiają spalone ciała, alarmują powstańcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W atakach rakietowych na kontrolowane przez libijskich powstańców miasto Misrata na zachodzie Libii przeprowadzonych przez oblegające je siły Muammara Kaddafiego zginęło co najmniej 30 ludzi, a 60 zostało rannych - poinformowali świadkowie.

_ - Prowadzony jest bardzo intensywny, przypadkowy ostrzał dzielnic mieszkalnych. Do szpitala przynoszone są spalone ciała _ - relacjonuje w rozmowie z telewizją Al-Arabija Ahmed al-Kadi, inżynier, który pracuje obecnie w powstańczym radiu w Misracie._ - Rannych jest około 60 osób, a 30 osób zginęło. To ofiary z ostatnich 12 godzin _ - dodał.

Misrata, jedyne duże miasto w rękach rebeliantów na kontrolowanym przez Kaddafiego zachodzie Libii, stała się polem zaciętej bitwy. Walki w pozostałych częściach kraju, które rozpoczęły się w lutym po podobnych wydarzeniach w Tunezji i Egipcie, utknęły obecnie w martwym punkcie, nawet pomimo nalotów NATO rozpoczętych w ubiegłym miesiącu.

ZOBACZ WSTRZĄSAJĄCY MATERIAŁ TELEWIZJI AL JAZEERA:

W czasie trwającego dwa miesiące oblężenia w trzecim największym mieście Libii ostrzeliwanym przez czołgi, moździerze i snajperów, zginęły setki ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t137843.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sily;nato;coraz;blizej;kaddafiego,23,0,817687.html) Siły NATO coraz bliżej Kaddafiego Na gigantyczny kompleks rządowy w Trypolisie spadły cztery rakiety. Całkowicie zniszczono biuro dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t138077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;w;ogniu;36;ofiar;w;weekend,249,0,817657.html) Misrata w ogniu. 36 ofiar w weekend Wojska lojalne wobec Muammara Kaddafiego kontynuują ostrzał kontrolowanego przez powstańców miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t138064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;pod;ostrzalem;ultimatum;dla;rebeliantow,203,0,817611.html) Misrata pod ostrzałem. Ultimatum dla rebeliantów Powstańcy z Misraty mają 48 godzin na złożenie broni. Według źródeł rządowych przekonują ich do tego przywódcy plemienni.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz