Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt nato
09.11.2010 07:00

RBN omówi strategię NATO przed szczytem w Lizbonie

- Ten projekt jest dobry dla Polski - ocenia gen. Koziej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Nowa strategia Paktu Północnoatlantyckiego, w ocenie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. Stanisława Kozieja jest dla Polski dobra. Spotkanie członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tej sprawie rozpoczną prezentacje ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej oraz Adama Rotfelda, który uczestniczył w tworzeniu nowej strategii NATO.

_ - To obecnie jeden z najważniejszych tematów na forum Paktu Północnoatlantyckiego _ - powiedział minister Koziej. Szef BBN dodał, że jeśli w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego pojawią się jakieś sugestie, to niewykluczone, że po spotkaniu powstanie specjalny dokument w tej sprawie. Minister Koziej zgodził się również, że nowa strategia NATO - jak wielokrotnie podkreślał szef MON i MSZ - to dobry dla Polski dokument.

POSŁUCHAJ MINISTRA STANISŁAWA KOZIEJA:

W dzisiejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - ciała, które doradza prezydentowi w ważnych dla państwa sprawach - nie będzie uczestniczył prezes PiS. Jarosław Kaczyński już we wrześniu zapowiedział, że nie ma zamiaru przychodzić na te spotkania. Niedawno podtrzymał tę deklaracje.

Na szczycie NATO w Lizbonie, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada, członkowie sojuszu przyjmą nową strategię. Będą też ustalać termin przejmowania odpowiedzialności za bezpieczeństwo Afganistanu przez miejscowe wojsko i policję do końca 2014 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t99253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;smuci;mnie;ze;kaczynski;nie;chce;doradzac,246,0,705782.html) Komorowski: Smuci mnie, że Kaczyński nie chce doradzać Szef PiS odmówił udziału w posiedzeniu RBN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t99252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;najwazniejsze;jest;bezpieczenstwo;kraju,128,0,681856.html) Komorowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo kraju Prezydent liczy na współpracę z prezesem PiS.
Tagi: szczyt nato, rbn, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz