Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
06.07.2011 10:06

Rebelianci atakują na zachodzie Libii

W rejonie Gualich doszło do intensywnej wymiany ognia artyleryjskiego i moździerzowego pomiędzy rebeliantami i siłami wiernymi Kadafiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Libijscy powstańcy rozpoczęli dziś ofensywę przeciwko siłom wiernym Muamarowi Kadafiemu stacjonującym w regionie Gualich, około 50 km na południe od Trypolisu - poinformowała agencja AFP.

_ - Czekaliśmy z rozpoczęciem tego ataku, ostatecznie otrzymaliśmy zielone światło od NATO dziś (w środę) rano i ofensywa się rozpoczęła _ - oświadczył przedstawiciel komitetu rewolucyjnego w mieście Zintan, na południe od Trypolisu.

W rejonie Gualich doszło do intensywnej wymiany ognia artyleryjskiego i moździerzowego pomiędzy rebeliantami i siłami wiernymi Kadafiemu. Strefa walk jest również obserwowana przez samoloty NATO, jednak nie prowadzą one bombardowania.

Zobacz jak się zbroją libijscy rebelianci:

W niedzielę libijscy powstańcy poinformowali, że przygotowują się do rozpoczęcia w ciągu 48 godzin dużej ofensywy, by odbić obszary na południe od Trypolisu utracone na rzecz sił rządowych. Powstańcy chcą zwłaszcza odbić Bir Al-Ganam, ważne strategicznie skrzyżowanie około 50 km na południe od stolicy kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t149067.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zrzuty;broni;w;libii;nie;sa;juz;potrzebne,251,0,866299.html) Zrzuty broni w Libii "nie są już potrzebne" Francja uważa, że powstanie nowej organizacji politycznej w Libii może pozwolić na zatrzymanie akcji dostaw broni dla rebeliantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dementuja;pogloski;o;ustapieniu;kaddafiego,202,0,866250.html) Dementują pogłoski o ustąpieniu Kaddafiego Rzecznik libijskiego rządu zajął stanowisko w sprawie publikacji rosyjskiej gazety.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t149045.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;nato;bez;zgody;w;sprawie;libii,113,0,865905.html) Rosja i NATO bez zgody w sprawie Libii Na spotkaniu w Soczi nie udało się wczoraj uzgodnić wspólnego stanowiska na temat bombardowań.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz