Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reforma służby zdrowia. Nowe ustawy w styczniu

0
Podziel się

Minister Ewa Kopacz zapowiada, że lepsze szpitale dostaną więcej pieniędzy.

Reforma służby zdrowia. Nowe ustawy w styczniu
(kprm.gov.pl)
bDTXhwyd

-_ Po Nowym Roku do Sejmu mają trafić kolejneprojekty z pakietu ustaw zdrowotnych _ - powiedziała minister Ewa Kopacz. Mają to być przepisy dotyczące jakości opieki medycznej oraz przepisy dotyczące rachunków kosztów placówek medycznych.

Minister zdrowia mówi, że według przepisów dotyczących jakości leczenia, więcej pieniędzy będzie trafiać do tych szpitali, które oferują najlepsze usługi. Placówki te będą wybierane według kryteriów określonych w ustawie.

POSŁUCHAJ MINISTER KOPACZ:

Drugi projekt ma zniwelować nieprawidłowości dotyczące stałych kosztów szpitali.To ma pozwolić pokazać paranoję, że pieniądze na świadczenia w 90 procentach idą na pensje. A szpitale stają się nie miejscem leczenia pacjentów, a miejscem zatrudniania personelu.

bDTXhwyf

W styczniu do Sejmu mają trafić także przepisy dotyczące dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnychubezpieczeń zdrowotnych.

Według posła SLD Bartosza Arłukowicza, pakiet ustaw zdrowotnych nie jest reformą służby zdrowia. Jego zdaniem, rządowa propozycja to nic innego jak miękka forma komercjalizacji szpitali.

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

Samorządy, które zdecydują się przekształcić szpital w spółkę, będą mogły skorzystać z umorzenia długów, otrzymają też dotację w wysokości wartości umorzonych zobowiązań.

bDTXhwyl

Arłukowicz ma nadzieję, że wysłuchanie nie skończy się tym, czym zakończył się biały szczyt - czyli niczym.


Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t85191.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/balicki;samorzady;wpadna;w;pulapke;przez;dlugi;szpitali,157,0,689309.html) Balicki: Samorządy wpadną w pułapkę przez długi szpitali
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/11;samorzadow;zmieni;szpitale;w;spolki,15,0,607759.html) 11 samorządów zmieni szpitale w spółki Na restrukturyzację samorządy otrzymały ponad 52 miliony złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kopacz;ma;nowy;plan;na;oddluzenie;szpitali,181,0,607413.html) Kopacz ma nowy plan na oddłużenie szpitali Minister zdrowia chce zachęcić samorządy do przekształcania szpitali w spółki.
bDTXhwyG
KOMENTARZE
(0)