Notowania

niemcy
09.06.2014 19:39

Rekordowe upały w Niemczech i w Czechach. Będzie jeszcze goręcej

W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Theme Park Mom/CC/Flickr)

Informacje o rekordowych upałach nadchodzą z Niemiec i z Czech. W wielu regionach Niemiec termometry pokazywały w poniedziałek 34 stopnie. W Pradze temperatura 8 i 9 czerwca była najwyższa dla tych dni od czasu, kiedy rozpoczęto pomiary.

W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia. Dotychczasowy rekord temperatury w pierwszej dekadzie czerwca wynosił w Niemczech 35,5 stopnia (3 czerwca 1947 roku we Frankfurcie nad Menem).

W Zielone Świątki zapełniły się niemieckie plaże nad Morzem Północnym i Bałtykiem, tłoczno było na odkrytych basenach kąpielowych. Jednak już w niedzielę wieczorem nad niektóre regiony, zwłaszcza na północnym wschodzie, nadciągnęły burze. W Meklemburgii-Pomorzu Przednim wichura powalała drzewa na domy i samochody. W poniedziałek ulewny deszcz zaczął padać w Nadrenii Północnej-Westfalii.

W berlińskim zoo niedźwiedziom polarnym podawano dla ochłody mrożone warzywa i ryby. Małpom dostarczono prześcieradła, z których same robiły sobie osłony przed słońcem.

W praskim Klementinum (dawne kolegium jezuickie na Starym Mieście), gdzie temperaturę zaczęto mierzyć w 1775 roku, termometr pokazał w niedzielę 33,6 stopnia; dotychczasowy rekord dla tego dnia czerwca wynosił tam 31,0 stopnia. Także poniedziałek był tam gorący - 32,2 stopnia, o 0,3 stopnia więcej niż dla 9 czerwca wynosił rekord z 1885 roku.

Najgorętszym miastem w Czechach było w poniedziałek Pilzno - termometr pokazał tam 35 stopni.

Meteorolodzy ostrzegają, że we wtorek będzie w Czechach jeszcze goręcej. Władze przestrzegają ludność przed nadmiernym wysiłkiem fizycznym. W niektórych regionach gwałtownie wzrosło zagrożenie pożarowe. Straż pożarna przestrzega przed lekkomyślnym rzucaniem niedopałków podczas spacerów po lesie.

Czytaj więcej w Money.pl
Pogoda w Niemczech. Wieczorem możliwe burze Upały dają się we znaki także mieszkańcom Niemiec. Od zachodu, znad Francji, nadciąga już jednak zimniejsze powietrze.
Tak gorąco już dawno nie było Upały nadal dawały się we znaki mieszkańcom Niemiec.
Upały w Japonii. Są ofiary śmiertelne Sięgająca 35 stopni temperatura w wielu częściach Japonii spowodowała w pierwszym tygodniu lipca śmierć trzech osób.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz