Notowania

kardynał
05.06.2012 07:41

Rodolfo Quezada nie żyje. Zakończył wojnę w Gwatemali

Gwatemalski kardynał Rodolfo Quezada zmarł w wieku 80 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gwatemalski kardynał Rodolfo Quezada, który wniósł wielki wkład w położenie kresu krwawej wojnie domowej w Gwatemali, zmarł w poniedziałek w wieku 80 lat - poinformowały lokalne źródła kościelne.

Prezydent Gwatemali Otto Perez Molina zarządził opuszczenie flag do połowy masztów i trzydniowa żałobę. O zmarłym kardynale powiedział: _ Był wielkim bojownikiem o pokój i pojednanie w Gwatemali _.

Według szacunków ONZ podczas wojny domowej w Gwatemali (1960-1996) zginęło lub zaginęło ok. 200 tys. osób. Quezada został biskupem w 1972 roku. W 2001 roku Jan Paweł II mianował go arcybiskupem miasta Gwatemala. Dwa lata później Quezada został kardynałem.

Czytaj więcej w Money.pl
Grał 72 godziny w Diablo III. Nie żyje 32-letni mężczyzna zmarł na zawał. Wcześniej przez 72 godziny bez przerwy miał grać na komputerze w najnowszą część Diablo.
Nie żyje dziennikarz i prezenter Panoramy Rzeczniczka Deloitte Ewa Rzeczkowska przekazała, że rodzina poinformowała firmę o śmierci Bochenka z niedzieli na poniedziałek.
Drzewo runęło na dziewczynkę. 13-latka zmarła 13-letnia dziewczynka zmarła po tym, jak na grupę turystów, w której szła runęły drzewa. Cztery inne osoby zostały ranne.
Tagi: kardynał, śmierć, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz