Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rok po aferze: Kogo najbardziej "pokaleczyła"?

0
Podziel się

Rok temu opublikowano stenogramy podsłuchy rozmów posła Chlebowskiego.

Rok po aferze: Kogo najbardziej "pokaleczyła"?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgAIaCt

Rok temu ukazał się artykuł obnażający kulisy afery hazardowej.

1. października 2009 roku Rzeczpospolita ujawniła stenogramy z podsłuchów rozmów ówczesnego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego z wrocławskim biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem.

Z rozmów wynikało, że Zbigniew Chlebowski pod naciskiem Sobiesiaka i Jana Koska lobbował na rzecz wykreślenia dopłat z projektu tak zwanej ustawy hazardowej. 4 listopada Sejm powołał sejmową komisję śledczą, badającą tak zwaną aferę hazardową.

bEgAIaCv

Dziś poseł PO Sławomir Neumann mówi, że afera hazardowa _ pokaleczyła ludzi Platformy _ i teraz partia każdego dnia musi odbudowywać zaufanie wyborców. Polityk przypomina, że w partii zmienili się ludzie na stanowiskach:

POSŁUCHAJ POSŁA PO:

Polityk PO dodaje, że śledztwo w tej sprawie się nie zakończyło i nie można jeszcze skazywać Mirosława Drzewieckiego czy Zbigniewa Chlebowskiego na polityczną banicję. Sławomir Neumann zaznacza, że wątpi w to, by ci politycy wrócili na czołowe miejsca w partii.

Według posła PiS Andrzeja Dery, komisja śledcza zamiotła aferę hazardową pod dywan, a - jak mówi - rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna niż wskazuje na to raport śledczych.

bEgAIaCB

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Wiceszef klubu SLD Marek Wikiński uważa, że jedynym pożytkiem z całej afery jest zmiana ustawy o grach i zakładach wzajemnych

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

W wyniku afery hazardowej stanowisko wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji stracił Grzegorz Schetyna. Premier Donald Tusk zdymisjonował też ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Funkcję szefa klubu i szefa komisji finansów przestał pełnić Zbigniew Chlebowski, który do dziś jest zawieszony w prawach członka partii. Mirosław Drzewiecki jest posłem i pełnoprawnych członkiem PO.

bEgAIaCC
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t47089.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bohater;hazardowej;goscil;oficerow;policji,226,0,665826.html) Bohater "hazardowej" gościł oficerów policji? To miało być powodem dwukrotnego przeniesienia śledztwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t90973.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;zatrzymanie;w;sprawie;sobiesiaka,244,0,595188.html) Kolejne zatrzymanie w sprawie Sobiesiaka Chodzi o nielegalną wycinkę drzew pod wyciąg należący do bohatera afery hazardowej.
bEgAIaCW
KOMENTARZE
(0)