Notowania

romney
18.09.2012 09:44

Romney pogardza wyborcami Obamy?

Lewicowy amerykański magazyn Mother Jones opublikował w internecie film wideo, który może zaszkodzić kampanii kandydata Republikanów do Białego Domu Mitta Romneya..

Podziel się
Dodaj komentarz
(J.B Nicholas/Splash News/EAST NEWS)

Lewicowy amerykański magazyn _ Mother Jones _ opublikował w internecie film wideo, który może zaszkodzić kampanii kandydata Republikanów do Białego Domu Mitta Romneya. Polityk z pogardą nazywa tam wyborców Baracka Obamy ludźmi o mentalności ofiar.

Film został najwyraźniej nakręcony bez wiedzy Romneya i jego sztabu, podczas jednego z zamkniętych spotkań służących zbieraniu funduszy na kampanię Republikanów. Rozpoznać można sylwetkę kandydata na prezydenta, a także jego głos.

_ - 47 proc. (Amerykanów) i tak bez względu na wszystko będzie głosowało na prezydenta (Obamę). 47 proc. ludzi jest z nim, jest zależnych od rządu; myśli, że jest ofiarami; myśli, że rząd musi się nimi zajmować; myśli, że ma prawo do zabezpieczenia zdrowotnego, do jedzenia, do dachu nad głową, do czego tylko chcecie. Ci ludzie myślą, że to się im należy (...) To są ludzie, którzy nie płacą podatków _ - ironizuje Romney.

Kandydat dodaje, że i tak nie ma szans tych Amerykanów przekonać do głosowania na niego.

_ Nigdy bym ich nie przekonał, że powinni wziąć za siebie odpowiedzialność, wziąć swoje sprawy w swoje ręce _ - mówi Romney.

Sztab Obamy wykorzystał nagranie do krytyki konkurenta. Szef kampanii Demokratów Jim Messina określił słowa Romneya jako szokujące. Jego zdaniem, republikański polityk dał dowód swojej przynależności do elit i jest oderwany od rzeczywistości.

_ Trudno jest być prezydentem wszystkich Amerykanów, jeśli z pogardą traktuje się połowę narodu _ - powiedział.

Na naprędce zwołanej konferencji prasowej Romney przyznał, że sformułowanie było niefortunne, ale dał do zrozumienia, że podtrzymuje sens wypowiedzi.

_ To nie było elegancko powiedziane, że tak to ujmę - powiedział republikański kandydat. - Jestem pewien, że mogłem to powiedzieć jaśniej _.

Na 50 dni przed wyborami publikacja, zdaniem ekspertów inspirowana przez sztab Obamy, może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację Romneya - w najnowszym sondażu _ Wall Street Journal _ i telewizji NBC News Obama prowadzi przed nim w Ohio, Wirginii i na Florydzie, czyli trzech największych spośród około ośmiu tzw. swing states, stanów, gdzie szanse obu kandydatów są mniej więcej równe.

Czytaj więcej w Money.pl
Romney atakuje Obamę. Używa Wałęsy Republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney ponownie zaatakował politykę zagraniczną prezydenta Baracka Obamy.
Pogoda krzyżuje plany Obamy. Rezygnuje z... Organizatorzy przedwyborczej konwencji Demokratów w Charlotte w Karolinie Północnej zmienili jej program - dziś prezydent Barack Obama nie wygłosi przemówienia, tak jak planowano, na stadionie futbolowym na 74 tysięcy widzów.
"Michelle Obama była wielkim hitem" Michelle Obama zbiera pochwały po wczorajszym wystąpieniu na konwencji demokratów
Tagi: romney, wybory, obama, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz