Notowania

rosja
04.09.2009 16:20

Rosja grozi zerwaniem kontaktów z Radą Europy

Zrobi to, jeśli zostanie pozbawiona prawa głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Rosja grozi czasowym zerwaniem kontaktów z Radą Europy, jeśli zostanie pozbawiona prawa głosu w jej Zgromadzeniu Parlamentarnym. *

Konstantin Kosaczow, przewodniczacy rosyjskiej delegacji w Zgromadzeniu, powiedział, że nie ma sensu uczestniczyć w pracach organizacji jeśli nie można wpływać na podejmowane przez nią decyzje.

Kosaczow zaznaczył jednocześnie, że Rosja powinna pozostać w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, współpracować ze wszystkimi jej organami oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Rosja wyjdzie z Rady Europy? ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;wyjdzie;z;rady;europy,143,0,370575.html )**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **

Według rosyjskiego deputowanego, Gruzja chce, by na jesiennej sesji Zgromadzenia Rosję pozbawiono prawa głosu. Na razie taki wniosek oficjalnie nie wpłynął; na jego zgłoszenie jest czas do 14 września.

Rosyjska telewizja Wiesti przypomina, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w swoich wcześniejszych rezolucjach żądało od Rosji, by anulowała akt uznania niepodległości Osetii Południowej i Abchazji - zbuntowanych gruzińskich prowincji.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz