Notowania

Przejdź na
rosja
19.05.2009 10:27

Rosja i Gruzja wróciły do rozmów

Rosja i Osetia protestowały przeciw raportowi szefa ONZ Ban Ki Muna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosja i Gruzja wznowiły rozmowy w Genewie, z których w przeddzień wycofały się delegacje Rosji i separatystycznej Osetii Południowej z powodu odmowy udziału w spotkaniach delegacji drugiego gruzińskiego regionu separatystycznego - Abchazji.

Abchazja nalegała, by w raporcie sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna na temat sytuacji na Kaukazie, nie było sformułowań mówiących o przynależności Abchazji do Gruzji.

Przedstawiciel władz Abchazji Siergiej Szamba oświadczył, że z raportu sekretarza generalnego ONZ _ usunięto wszelkie sformułowania, przeciwko którym występowała strona abchaska _.

Stojący na czele rosyjskiej delegacji wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin powiedział, że ponownie przystąpiono do rozmów w pełnym składzie.

Rozmowy gruzińsko-rosyjskie na temat stabilizacji w regionie Kaukazu odbywają się pod egidą Unii Europejskiej, ONZ oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

W rozmowach, które toczą się przy drzwiach zamkniętych, biorą udział delegacje Rosji, Gruzji, Abchazji i Osetii Południowej. Pierwsze tury rozmów odbyły się w ubiegłym roku. Początkowo Rosjanie odmówili spotkań z Gruzją bez udziału przedstawicieli Osetii Południowej i Abchazji - dwóch separatystycznych republik na terenie Gruzji, które Moskwa po sierpniowym konflikcie z Tbilisi uznała za niepodległe.

Tagi: rosja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz