Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Lech Kaczyński jak drugi Chrystus

0
Podziel się

Rosyjska gazeta tak komentuje oddanie obrońców krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

Rosja: Lech Kaczyński jak drugi Chrystus
(PAP/Leszek Szymański)
bDzGwlEB

Najbardziej fanatyczni demonstranci widzą w Lechu Kaczyńskim niemal drugiego Chrystusa - zauważa _ Niezawisimaja Gazieta _, informując o konflikcie o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Rosyjski dziennik podkreśla, że prawie wszyscy obrońcy krzyża uważają, iż katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem była nie nieszczęśliwym wypadkiem, lecz zaplanowanym zabójstwem.

_ Zamordowali Kaczyńskiego i pasażerów prezydenckiego Tu-154M - naturalnie - Rosjanie, a premier Polski Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski weszli z Rosjanami w zmowę i chcą zatuszować sprawę _ - pisze _ Niezawisimaja Gazieta _.

bDzGwlED

Dziennik informuje, że _ bardziej umiarkowani obrońcy gotowi są opuścić Krakowskie Przedmieście, jeśli na miejscu krzyża stanie pomnik ku czci ofiar katastrofy _. _ Na przykład - gigantyczny obelisk, którego nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli ustawić w historycznym centrum Warszawy _ - dodaje.

_ Niezawisimaja Gazieta _ podaje też, że _ ortodoksyjni obrońcy widzą w Lechu Kaczyńskim niemal drugiego Chrystusa _. _ Chrystusa biczowali, a Kaczyńskiego obrzucali błotem jego przeciwnicy. Żydzi ukrzyżowali Chrystusa, a Rosjanie zabili Kaczyńskiego _ - pisze.

Moskiewski dziennik zauważa także, iż _ oficjalny Kościół dystansuje się od rozwiązania problemu _. _ W oświadczeniu Prezydium Episkopatu wskazano, że konflikt został sprowokowany przez polityków, pragnących odwrócić uwagę Polaków od podnoszenia podatków _ - przekazuje.

Według _ Niezawisimej Gaziety _, _ wielu dziennikarzy i publicystów uważa, że Kościół się zdyskredytował, nie chcąc wziąć na siebie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, ujawniając kłótnie w swoim środowisku i demonstrując niezdolność do wpływania na nastroje wśród wiernych _.

bDzGwlEJ

Dziennik informuje, że Kościół przerzuca odpowiedzialność na polskie władze. _ Rzeczywiście, losy krzyża może i powinna rozstrzygnąć Kancelaria Prezydenta, do której należy pałac. Jednak Bronisław Komorowski się waha. Polskę za rok czekają wybory parlamentarne. Jeden nieostrożny krok i zostaniesz napiętnowany jako bojownik przeciwko Kościołowi, katolicyzmowi, a więc - polskości jako takiej _ - pisze.

_ Niezawisimaja Gazieta _ odnotowuje, że w czasie, gdy Komorowski _ przejawia ostrożność _, głos zabiera młodzież miejska, domagająca się przeniesienia krzyża.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;siega;po;amerykanskiego;eksperta,90,0,674906.html) Macierewicz sięga po amerykańskiego eksperta Kuschner: Smoleńska katastrofa to punkt zwrotny w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;w;sprawie;smolenska;z;poslizgiem,77,0,674893.html) Raport w sprawie Smoleńska z poślizgiem Rządowy zespół badający katastrofę hamowany przez Rosjan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t80069.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;do;prezesa;pis;czego;pan;sie;boi;panie;kaczynski,126,0,674686.html) Graś do prezesa PiS: Czego pan się boi, panie Kaczyński? Rzecznik rządu uważa, że zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wobec premiera, prezydenta i niektórych członków rządu to _ przejaw strachu _ przed rzeczywistymi ustaleniami ws. katastrofy smoleńskiej.
bDzGwlFe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)