Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Miedwiediew to dobry przyjaciel

0
Podziel się:

Prezydent Dmitrij Miedwiediew okazał się dobrym przyjacielem, nawet nieprawdopodobnie dobrym - pisze dziennik Wiedomosti.

Rosja: Miedwiediew to dobry przyjaciel
(ec.europa.eu)
bEUmvXmd

Prezydent _ Dmitrij Miedwiediew okazał się dobrym przyjacielem, nawet nieprawdopodobnie dobrym _ - pisze dziennik _ Wiedomosti _, komentując jego rezygnację z ubiegania się o reelekcję na rzecz premiera Władimira Putina.

Miedwiediew zaproponował przedwczoraj, aby to Putin kandydował w wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku. Ten z kolei wystąpił z inicjatywą, by po przyszłorocznych wyborach Miedwiediew stanął na czele nowego rządu. Obaj zdradzili, że uzgodnienia takie poczynili już dawno.

_ - W naszych czasach powszechnego cynizmu i obłudy rzadko można spotkać przykład takiej przyjaźni. Chyba tylko wśród dzieci, które nie tylko wzajemnie obdarowują się swoimi ulubionymi zabawkami, ale nawet ryzykują życiem, spiesząc jedno drugiemu na ratunek _ - piszą _ Wiedomosti _.

bEUmvXmf

Ta opiniotwórcza gazeta podkreśla, że _ prezydent dał krajowi przykład takiej czystej, ofiarnej przyjaźni _. _ Nie wystraszył się niczego - ani oskarżeń o tchórzostwo, słabość, brak charakteru i cynizm, ani nawet - o zdradę; byle tylko nie zawieść swojego starszego przyjaciela, który kiedyś powierzył mu to co najcenniejsze - urząd prezydenta _ - konstatują _ Wiedomosti _.

_ Jeszcze wtedy, w 2007 roku, obiecał, że zwróci. I zwraca w stanie nienaruszonym. A nawet z procentami - przedłużoną o dwa lata kadencją prezydencką _ - pisze dziennik. _ I czyni to stanowczo, z uśmiechem, a nawet z satysfakcją. Co za silna wola! _ - wskazują _ Wiedomosti _.

O swoich planach Miedwiediew i Putin poinformowali z trybuny 12. zjazdu partii Jedna Rosja, który zebrał się w Moskwie, by przyjąć program i zatwierdzić listy kandydatów partii na wybory do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu. Putin, który przewodzi Jednej Rosji, zaproponował też, by jej listę federalną w wyborach parlamentarnych w grudniu tego roku otwierał Miedwiediew. Wybory parlamentarne w Rosji odbędą się 4 grudnia tego roku, a prezydenckie - 4 marca 2012 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;finansow;rosji;odmowi;miedwiediewowi,183,0,919991.html) Wróci "autorytaryzm bez rękawiczek" Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie widzi siebie po wyborach w nowym rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miazdzace;notowania;miedwiediewa,37,0,897317.html) Miażdżące notowania Miedwiediewa Większy autorytetem dla Rosjan jest premier Władimir Putin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/miedwiediew;i;putin;ocieplaja;wizerunki,35,0,892451.html) Sielanka Putina i Miedwiediewa. Łódka, rybki... Spędzili wspólnie dzień na motorówce i wędkowaniu.
bEUmvXmG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)