Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja nie wierzy w dobre chęci Kaddafiego

0
Podziel się:

Doradca prezydenta przekonuje, że dyktator nie jest gotowy do rozmów.

Rosja nie wierzy w dobre chęci Kaddafiego
(PAP/EPA)
bFeLwLWZ

Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko oświadczył, że Kreml nie wierzy w to, iż Muammar Kadafi jest gotowy do rozmów na temat zaprzestania przemocy w Libii.

Doradca Miedwiediewa oznajmił też, że Moskwa utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Trypolisem wyłącznie z pobudek prawnych, a nie politycznych. Wyraził również pogląd, że prędzej czy później w Libii konieczna będzie operacja lądowa. - _ Nie wierzymy, że Kadafi jest gotowy do rokowań. Nie wierzymy w takie sygnały _ - powiedział Prichodźko, którego cytuje agencja ITAR-TASS.

Przedstawiciel Kremla zauważył także, iż _ główne niebezpieczeństwo sytuacji w Libii polega na tym, że w odróżnieniu od Egiptu lub Tunezji, w kraju tym nie ma elity politycznej, a opozycja nie wysunęła partnera do dialogu _.

bFeLwLXb

Według Prichodźki, _ możliwy jest wzrost zagrożenia terrorystycznego _, jak też _ istnieje groźba podziału państwa (libijskiego) z powodu wspomnianej próżni politycznej i niekontrolowanego dostępu do składów z bronią _.

Kremlowski urzędnik podkreślił, że Rosja _ nie będzie oklaskiwać akcji wojskowej (w Libii), jednak nie zamierza również się biczować _. _ Wiedzieliśmy na co idziemy _ - dodał.

Prichodźko zaznaczył, że _ praprzyczyną wszystkiego były działania samego Kadafiego wobec własnej ludności _. _ Dlatego moralnego stanowiska tych, którzy z nim walczą, potępiać nie można _ - oświadczył.

bFeLwLXh

Doradca Miedwiediewa odnotował zarazem, że _ koalicja nie ma skoordynowanego planu, dlatego operacja może się przeciągnąć _. _ Mamy świadomość, że wcześniej czy później, gdy operacja lotnicza ugrzęźnie, konieczna będzie operacja lądowa _ - oznajmił.

Poprzedniego dnia prezydent Miedwiediew wyraził zaniepokojenie z powodu tego, jak wykonywana jest rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Libią. Wyraził także zaniepokojenie z powodu możliwości ofiar wśród ludności cywilnej i - jak to określił - nieselektywnego stosowania siły przez lotnictwo koalicji.

Jednocześnie prezydent potwierdził gotowość Rosji do pośredniczenia w pokojowym uregulowaniu konfliktu w Libii.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła 17 marca rezolucję w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Libią. Zezwala ona na podjęcie _ wszelkich koniecznych środków _ w celu ochrony ludności cywilnej przed atakami sił zbrojnych wiernych Kadafiemu.

bFeLwLXi

Rosja - podobnie jak Chiny, Niemcy, Indie i Brazylia - wstrzymała się od głosu. Rosja i Chiny to stali członkowie Rady Bezpieczeństwa, dysponujący prawem weta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t135840.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zdanowski;al-kaida;szykuje;sie;do;przejecia;libii,183,0,798903.html) Zdanowski: Al-Kaida szykuje się do przejęcia Libii Nie ma szans na zbudowanie w tym kraju demokracji na wzór zachodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t135555.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;libii;kaddafi;oglasza;zawieszenie;broni,229,0,797157.html) Wojna w Libii. Kaddafi ogłasza zawieszenie broni Libijskie dowództwo wydało wszystkim jednostkom rozkaz przerwania walk. Przeciwko operacji koalicyjnych wojsk protestuje Liga Arabska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;powiedzialem;ze;nie;walczymy;w;libii,118,0,797046.html) Tusk: Powiedziałem, że nie walczymy w Libii Premier twierdzi, że interwencja Koalicji może zacząć się w każdej chwili.
bFeLwLXC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)