Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: PO zasłużyło na zwycięstwo

0
Podziel się:

Rossijskaja Gazieta podkreśla, że PO stała się pierwszą partią w najnowszej historii Polski, której udało się zachować pozycję lidera po czterech latach rządów.

Rosja: PO zasłużyło na zwycięstwo
(PAP/Paweł Supernak)

Komentując wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP, rządowa _ Rossijskaja Gazieta _ podkreśla, że _ PO stała się pierwszą partią w najnowszej historii Polski, której udało się zachować wysokie notowania i pozycję lidera po czterech latach rządów _.

To samo wybija _ Niezawisimaja Gazieta _, uważana za odzwierciedlającą poglądy panujące w MSZ Rosji. W jej opinii, dzięki takim rezultatom głosowania _ Warszawa wejdzie w strefę politycznej stabilności _.

Z kolei _ Kommiersant _ wskazuje, że _ wyniki wyborów będą determinujące nie tylko dla samej Polski, ale także jej stosunków z Unią Europejską i Rosją _.

_ Rossijskaja Gazieta _ zauważa, że _ niedzielne wybory w Polsce były ostatnim akordem polsko-polskiej wojny między stronnikami Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego _.

Dziennik podaje, że ten drugi _ znów zmienił wizerunek, a zamiast zahartowanych bojowników partii, którzy swoją ostrą retoryką odpychali pewną cześć wyborców, otoczył się młodymi aktywistami, w tym dziewczętami, ochrzczonymi przez media "aniołkami Kaczyńskiego" _.

_ Rossijskaja Gazieta _ przekazuje, że _ Donald Tusk i jego ekipa obiecały wyborcom kontynuowanie reform i wywalczenie w negocjacjach budżetowych w ramach Unii Europejskiej 300 mld złotych dla Polski _.

_ Niezawisimaja Gazieta _ zaznacza, że polski premier miał _ wszelkie podstawy, by liczyć na poparcie wyborców _. Dziennik wyjaśnia, że _ dzięki czteroletnim wysiłkom jego rządu Polska stała się jedynym krajem UE, który uniknął recesji _.

**Money.pl o wyborach

_ Niezawisimaja Gazieta _ podkreśla również, iż _ przy Donaldzie Tusku nastąpiła normalizacja w relacjach Polski z kluczowymi partnerami handlowymi _. _ Ustały niekończące się kłótnie z Unią Europejską, które cechowały rządy Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-07. Gabinet Tuska prowadzi wyważoną politykę wobec UE, opowiadając się za integracją, jednak nie stawiając celu wejścia do strefy euro _ - pisze dziennik.

_ Kommiersant _ zauważa, że _ w latach 2006-07, gdy Jarosław Kaczyński był premierem, a jego bliźniak - prezydentem, Warszawa toczyła niekończące się wojny polityczne oraz gospodarcze z Brukselą, Berlinem i Moskwą _. _ Podejrzliwości Kaczyńskiego wszyscy przeciwstawiają pragmatyzm Tuska, który potrafi znajdować wspólny język z brukselskimi urzędnikami, przyciągając inwestycje, a w stosunkach z Rosją opowiada się za "rozsądnym dialogiem" _ - wskazuje gazeta.

_ Na czas kampanii wyborczej Kaczyński poskromił zapał. Wielu oczekiwało, że będzie on rozdmuchiwać temat katastrofy pod Smoleńskiem. Jednak byli w błędzie _ - konstatuje _ Kommiersant _.

Dziennik odnotowuje też, że _ choć na tle sąsiadów Polska znosi kryzys łagodniej, polityka Tuska jest krytykowana za wzrost deficytu budżetu, dług publiczny i sięgające 25 proc. bezrobocie _. Według szacunków GUS bezrobocie w sierpniu wyniosło w Polsce 11,6 proc., a według metodologii Eurostatu - 9,4 proc.

Powyborcze komentarze w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t86586.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brudzinski;lagodny;i;konstruktywny,83,0,932947.html) Brudziński łagodny i przyjazny. "Bez nienawiści" Joachim Brudziński zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie destrukcyjną opozycją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/scenariusze;po;koalicja;z;psl;a;moze;sld,154,0,932762.html) Tusk: Wracaj do rządu. Schetyna: Nic z tego PO liczy się z tym, że nie wystarczy jej głosów, by rządzić tylko z PSL. Jako plan B zakłada wyciąganie pojedynczych posłów z innych klubów, przede wszystkim z SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t79475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gronkiewicz-waltz;nawet;mi;sie;to;nie;snilo,147,0,932755.html) Gronkiewicz-Waltz: Nawet mi się to nie śniło _ Prawie powtórzyliśmy wynik sprzed czterech lat. Od tamtego wyniku dzielą nas zaledwie dwa punkty procentowe. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;wyborcy;byli;zastraszani;,149,0,932757.html) Macierewicz: Wyborcy byli zastraszani... Antoni Macierewicz twierdzi, że i konia można by wypromować przy czasie antenowym poświęconym Palikotowi.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)