Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja popiera Chiny

0
Podziel się:

Rosyjskie MSZ uważa Tybet za integralną część Chin, a ich stosunki z dalajlamą za wewnętrzną sprawę.

Rosja popiera Chiny
(PAP/EPA)

Bojkot tegorocznej olimpiady w Pekinie jest _ nie do przyjęcia _ - uznało rosyjskie MSZ.

ac">fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/caly;swiat;protestuje;przeciwko;zamieszkom;w;tybecie,galeria,788,0.html) Rosja ocenia _ upolitycznienie _ sytuacji w Tybecie jako _ niedopuszczalne _. Rosyjskie MSZ zaznacza, że dialog z duchowym przywódcą Tybetańczyków Dalajlamą XIV to wewnętrzna sprawa Chin.

Moskwa z Chinami, swoim kluczowym partnerem handlowym, utrzymuje bliskie stosunki - przywódcy obu krajów spotykają się regularnie. Chiny stały się po rozpadzie ZSRR w 1991 roku głównym odbiorcą rosyjskiego uzbrojenia. W 2001 roku oba kraje podpisały traktat o przyjaźni potwierdzający rosyjskie poparcie dla terytorialnej integralności Chin.

- _ Rosja wielokrotnie mówiła przy różnych okazjach, że uważa Tybet za integralną część Chin, oceniając, iż uregulowanie stosunków z dalajlamą to wewnętrzna sprawa Chin _ - głosi komunikat MSZ.

Rosyjskie MSZ wyraziło też nadzieję, że władze Chińskiej Republiki Ludowej: _ podejmą wszelkie konieczne kroki, by rozprawić się z bezprawnymi działaniami w Tybecie i zapewnić szybką normalizację sytuacji w tym autonomicznym regionie _.

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja, w której żyje wielu wyznawców buddyzmu, odrzucała co najmniej trzykrotnie od 1994 roku prośby o wizę dla Dalajlamy XIV. Pozwoliła na jego wizytę w 2004 roku pod warunkiem, że powstrzyma się podczas niej od tematów i spotkań politycznych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)