Notowania

flota czarnomorska
13.11.2008 19:29

Rosja przesunie część floty czarnomorskiej do Abchazji

Ma tam powstać nowa baza marynarki wojennej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ma tam powstać nowa baza marynarki wojennej.

_ - Studiujemy plany stworzenia w Abchazji bazy morskiej _ - powiedział gen. Władimir Komojedow, deputowany do rosyjskiej Dumy, a wcześniej były dowódca floty czarnomorskiej, stacjonującej obecnie na Krymie.

Część rosyjskiej floty czarnomorskiej miałaby zostać przesunięta do abchaskiej bazy morskiej Oczamczira.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Juszczenko: Flota Czarnomorska zagrożeniem ]( http://news.money.pl/artykul/juszczenko;flota;czarnomorska;zagrozeniem,239,0,366575.html )
* [ Ukraina do Rosji: Nie dyskutować, lecz wykonać! ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;do;rosji;nie;dyskutowac;lecz;wykonac,181,0,361909.html )
* [ Ukraina zapowiada kontrolę ruchów Floty Czarnomorskiej ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;zapowiada;kontrole;ruchow;floty;czarnomorskiej,57,0,361785.html )
* [ Ukraina wiąże ręce rosyjskiej flocie ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;wiaze;rece;rosyjskiej;flocie,108,0,361580.html )
* [ Ukraina chce się pozbyć rosyjskiej floty ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;chce;sie;pozbyc;rosyjskiej;floty,234,0,343786.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Baza, podobnie jak lotnisko Gudauta, zostały zbudowane za czasów ZSRR i stacjonowały tam radzieckie okręty i wojsko. Po 10 października przerzucono tam siły rosyjskie wycofane zgodnie z porozumieniem pokojowym z terytorium Gruzji ze _ stref buforowych _ utworzonych wzdłuż granic gruzińskich regionów separatystycznych - Osetii Południowej i Abchazji.

W zasadzie marynarka rosyjska stacjonująca na Morzu Czarnym powinna opuścić swą obecną bazę, ukraiński Sewastopol na Krymie, w 2017 roku, w chwili wygaśnięcia umowy najmu podpisanego przez Moskwę i Kijów w 1996 roku.

Tagi: flota czarnomorska, rosja, ukraina, abchazja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz