Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie chcieli wysadzić gruzińską telewizję?

0
Podziel się

Policja znalazła bomby przed stacją, która nadała fałszywy reportaż o rosyjskiej inwazji.

Rosjanie chcieli wysadzić gruzińską telewizję?
(PAP/EPA)
bEgJSZHF

Gruzińska policja zapobiegła zamachowi przygotowywanemu w Tbilisi przez wspieraną przez Rosjan grupę przestępczą - poinformowało w czwartek MSW Gruzji. Przed budynkiem, w którym mieści się m.in. prywatna telewizja Imedi, znaleziono i rozbrojono dwie bomby.

Dwa ładunki wybuchowe znaleziono wczoraj wieczorem. W 2010 roku telewizja Imedi wywołała kontrowersje nadając fałszywy reportaż, sugerujący początek inwazji Rosji na Gruzję. Pokazane obrazy przypominały wojnę z roku 2008 między siłami rosyjskimi a gruzińskimi o Osetię Południową.

Według MSW Gruzji bomby najprawdopodobniej podłożyli ludzie należący do grupy przestępczej, której kilku członków zatrzymano w ostatnich miesiącach za przygotowywanie w ubiegłym roku zamachów na ambasadę USA w Tbilisi oraz główny dworzec kolejowy w mieście.

bEgJSZHH

MSW twierdzi, że grupa ta prowadzi _ kampanię terrorystyczną _ na polecenie rosyjskiego oficera. Napięcie pomiędzy Gruzją i Rosją po wojnie z sierpnia 2008 roku wciąż pozostaje duże.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t112118.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;bomby;na;poczcie;w;szwecji,106,0,764778.html) Wybuch bomby na poczcie w Szwecji Nikt z pracowników nie został ranny, ale eksplozja rozpyliła tajemniczy, biały proszek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t129896.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;odlamki;rozrywaly;ludzi,118,0,759670.html) Zamach w Moskwie: Odłamki rozrywały ludzi Kobieta i mężczyzna najprawdopodobniej dokonali wczorajszego zamachu na lotnisku Domodiedowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t129892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;najnowsze;ustalenia;sluzb,133,0,759429.html) Zamach w Moskwie. Najnowsze ustalenia służb W Rosji problem terroryzmu narasta. Jego źródłem jest przede wszystkim sytuacja na Kaukazie.
bEgJSZIi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)