Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosjanie wrócili do strefy buforowej w Gruzji

0
Podziel się:

MSZ Francji zażądało, by wojska rosyjskie wycofały się z okolic granicznych.

Rosjanie wrócili do strefy buforowej w Gruzji
(PAP/EPA)

Francuska prezydencja Unii Europejskiej jest zaniepokojona pogorszeniem się sytuacji w Gruzji. Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych zażądało w Paryżu, by wojska rosyjskie wycofały się z punktu kontrolnego w miejscowości Perewi.

W oświadczeniu wydanym przez francuski MSZ w imieniu prezydencji Rady Unii Europejskiej czytamy, że oddziały armii rosyjskiej powróciły w okolice wioski Perewi położonej w strefie buforowej na zachód od Osetii Południowej. Francuskie władze podkreśliły, że fakt ten został potwierdzony przez misję obserwacyjną Unii Europejskiej.

W oświadczeniu przypomina się, że wycofanie wojsk rosyjskich z punktu kontrolnego niedaleko Perewi jest konieczne z punktu widzenia przestrzegania porozumień z 12 sierpnia i 8 września. Francuska prezydencja Rady Unii Europejskiej żąda, by Rosja wycofała swoje oddziały z tej strefy całkowicie i w sposób ostateczny.

Władze francuskie stwierdzały wcześniej, że Rosja wypełniła większość swoich zobowiązań zawartych w porozumieniu o przerwaniu walk w Gruzji.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)