Notowania

rosja
27.12.2010 19:33

Rosjanie zostaną w białoruskim areszcie

Zostali zatrzymani 19 grudnia w czasie demonstracji opozycji po wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd w Mińsku utrzymał w mocy decyzje sądów rejonowych w sprawie kar nałożonych na obywateli Rosji, zatrzymanych 19 grudnia w stolicy Białorusi w czasie demonstracji opozycji. Rosjanie będą odbywać kary od 10 do 15 dni aresztu za udział w niedozwolonej akcji protestu.

Sąd rozpatrzył dziś 9 apelacji o uchylenie wyroków sądów niższej instancji. Jednak pozostawił kary bez zmian. Planuje się, że apelacje dwóch pozostałych obywateli Rosji zatrzymanych w Mińsku zostaną rozpatrzone 30 grudnia.

Media poinformowały, że Ambasada Rosji w Mińsku jest niezadowolona z decyzji Sądu Miejskiego Mińska i zamierza zwrócic się do Sądu Najwyższego Białorusi.

Rosjanie byli największą grupą obcokrajowców zatrzymanych przez białoruskie służby w trakcie rozpędzania opozycyjnej demonstracji na Placu Niepodległości po wyborach prezydenckich. Wiadomo, że wśród zatrzymanych byli obywatele z innych krajów, na przykład z Ukrainy i Litwy. Nie było informacji by wśród zatrzymanych byli obywatele Polski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t127389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skarga;na;bialoruskie;kgb;nie;dopuszcza;adwokata,82,0,743762.html) Skarga na białoruskie KGB. Nie dopuszcza adwokata Złożyła ją Wolha Niaklajeuwa, żona zatrzymanego kandydata w wyborach, Uładzimira Niaklajeu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t126988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;oficjalnie;wygral;wybory;na;bialorusi,188,0,743100.html) Łukaszenka oficjalnie wygrał wybory na Białorusi To będzie już czwarta kadencja urzędującego prezydenta Białorusi. Zdobył 80 procent głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mowilismy;twarde;rzeczy;nie;chcial;sluchac,40,0,743464.html) "Mówiliśmy twarde rzeczy, nie chciał słuchać" Sikorski ostro krytykuje wyniki wyborów prezydenckich na Białorusi.
Tagi: rosja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz