Notowania

wiadomości
28.03.2011 16:02

Rosnące ceny paliw wywołały protesy wśród kierowców

Sytuacja polityczna w Północnej Afryce, oraz trwający kryzys gospodarczy, niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu cen towarów. W konsumentów najmocniej uderzają coraz droższe tzw. dobra podstawowe, a do takich z pewnością możemy zaliczyć paliwo - tu wzrost jest wyjątkowo odczuwalny - za 1 litr trzeba zapłacić średnio 5.27 zł, na niektórych stacjach, ceny przekraczają 5.50 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kierowcom trudno pogodzić się z taką rzeczywistością, ale nie mają wyjścia - w końcu rezygnacja z zakupu benzyny, odbije się negatywnie na nich samych. Niektórzy próbują ograniczyć jazdę samochodem i korzystać z komunikacji miejskiej, ale całkowite odrzucenie auta często jest niemożliwe. Z walki nie rezygnują jednak całkowicie. Mur na Służewcu - zobacz najświeższe zdjęcia! Z nadzieją na wywarcie wpływu na paliwowych potentatach, zrodziła się idea: nie kupujemy żadnych paliw od dwóch największych firm paliwowych. Założenie jest takie, aby o akcji dowiedziało się jak najwięcej osób. W związku z tym, należy wysłać e-mail z informacją i prośbą o przyłączenie się do protestu. Każdy wysyła wiadomość do 30 osób, ale nie ma ograniczeń. Pomysłodawcy akcji Tańsze Paliwo, mają nadzieję, że dzięki temu ceny paliw spadną. Jednocześnie pomysł nie uderza w kierowców - straty zaplanowane są wyłącznie wśród firm, które narzucają nam coraz wyższe opłaty. Projekt edukacyjny "Atelier animacji - śródmiejskie opowieści" Według
założeń, akcja ma trwać do końca roku lub do momentu, gdy ceny paliw wrócą do akceptowalnego poziomu. Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz