Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rośnie liczba ofiar katastrofy promu

0
Podziel się:

Ekipy nurków i inne służby ratownicze pracujące na miejscu katastrofy muszą stawić czoła wysokim falom.

Rośnie liczba ofiar katastrofy promu
(PAP/EPA)

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu na Filipinach. Za zaginione uznaje się wciąż 68 osób. Tymczasem miejscu, w którym doszło do tragedii, grozi teraz katastrofa ekologiczna.

Ekipy nurków i inne służby ratownicze pracujące na miejscu katastrofy muszą stawić czoła wysokim falom. Ciała pasażerów znajdują się przypuszczalnie także we wraku promu. Ten spoczął na dnie na głębokości 30 metrów.

Poważnym problemem są również uszkodzone zbiorniki paliwa, w których w chwili katastrofy było 120 tysięcy litrów ropy. Plama ropy przedostała się już na pobliskie łowiska, a także zanieczyściła plaże. Według firmy zatrudnionej do usuwania skażenia, ze zbiorników paliwa do morza przedostała się już jedna czwarta przewożonej ropy.

Do katastrofy promu _ Święty Tomasz z Akwinu _ doszło w piątek. Jednostka zderzyła się z potężnym transportowcem i w ciągu kilkunastu minut zatonęła. Na pokładzie promu znajdowało się ponad 800 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Zderzenie promów. Jest conajmniej 36 ofiar Wyczarterowany prom z ponad 120 pasażerami zatonął koło Hongkongu po zderzeniu z innym promem. Co najmniej 36 osób zginęło.
Katastrofa promu: 30 ofiar, szukają zaginionych Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)