Notowania

mafia
05.01.2009 11:33

Rosyjska mafia wyprała w Bułgarii około 1 mld euro

Pieniądze należą do kryminalnych struktur z Petersburga lub do mafii tambowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Liv Friis-larsen/Dreamstime.com)

Prawie miliard euro, należący do rosyjskich organizacji przestępczych, _ wyprano _ w bułgarskich bankach i przekazano dalej do Estonii, na Cypr, do Dubaju i Hongkongu - poinformował bułgarski dziennik _ 24 czasa _, powołując się na źródła w sofijskiej prokuraturze.

O nielegalne transakcje oskarżono już dwie osoby - Rosjanina oraz obywatelkę Finlandii pochodzenia rosyjskiego.

Według prokuratury pieniądze wpływały na konta zarejestrowanych w Bułgarii firm na podstawie fałszywych dokumentów. Łącznie z Rosji przesłano w ten sposób prawie 1 mld euro.

Z Bułgarii 500 mln euro wysłano do jednego z banków w Estonii, gdzie podjęto je w gotówce. Firmy, przez których konta w bułgarskich bankach przeszły te pieniądze, nie prowadzą praktycznie żadnej działalności; dokumenty mające świadczyć o transakcjach importowych okazały się sfałszowane.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Hiszpania: Policja wyłapuje rosyjskich gangsterów ]( http://news.money.pl/artykul/hiszpania;policja;wylapuje;rosyjskich;gangsterow,254,0,348670.html )
* [ Polska kupowała gaz od rosyjskiej mafii? ]( http://news.money.pl/artykul/polska;kupowala;gaz;od;rosyjskiej;mafii,104,0,318568.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Według prokuratury pieniądze należą albo do kryminalnych struktur z Petersburga, albo do mafii tambowskiej. Dochodzenie prowadzi prokuratura bułgarska we współpracy z rosyjskimi służbami specjalnymi, od których nadszedł sygnał o nielegalnych operacjach finansowych.

Tagi: mafia, rosja, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz