Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski miliarder chce rządzić Moskwą

1
Podziel się:

Michaił Prochorow zamierza ubiegać się o urząd mera Moskwy. Wybory odbędą się 8 września. Po raz pierwszy od ponad 10 lat gospodarza stolicy wybierać będą mieszkańcy, a nie prezydent Rosji i deputowani.

Rosyjski miliarder chce rządzić Moskwą
(AP/Fotolink/East News)
bESiJaSZ

To Władimir Putin, w trakcie swojej pierwszej kadencji prezydenckiej zniósł bezpośrednie wybory szefów administracji lokalnych i regionalnych. Przywrócił je w 2012 roku, pod koniec swojej kadencji prezydent Dmitrij Miedwiediew.

O urząd mera Moskwy zamierza ubiegać się dotychczasowy gospodarz stolicy Siergiej Sobianin. Swoich kandydatów zgłoszą także niemal wszystkie partie, w tym opozycyjne. Dziś udział w wyborach zapowiedział miliarder, były kandydat na prezydenta kraju Michaił Prochorow. Polityk, który jest założycielem partii Platforma Obywatelska spotkał się z byłym merem Moskwy Jurijem Łużkowem.

Jak sam przyznał rozmowa dotyczyła wspólnych planów politycznych. Najpoważniejszym konkurentem Sobianina i Prochorowa w tych wyborach może okazać się kandydat opozycyjnej partii PARNAS - znany bloger Aleksiej Nawalny.

bESiJaTb
Czytaj więcej w Money.pl
Oponenci Putina mają kandydata na mera 36-letni Aleksiej Nawalny - walczący z korupcją adwokat i bloger - to jeden z przywódców protestów w 2011 i 2012 roku przeciwko powrotowi Putina na Kreml.
Ewakuacja w moskiewskim metrze. Są ranni Tunele i stacje wypełnił gęsty dym. Brakowało informacji o tym, co się dzieje. Wielu pasażerów ogarnęła panika.
Wiersze pasażerów czytane w metrze. Gdzie? Najlepsze wiersze będą przez 2 lata odczytywane w wagonikach metra. To jeden z pomysłów na uczczenie w 2015 roku 80 urodzin podziemnej kolejki.
bESiJaTC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(1)
nowosc
2 lata temu
SUPER MOŻE COŚ ZMIENI!